Банско за 8-ми Март

цена од

85

EUR

сега од

75

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
06.03.2020
08.03.2020
Автобус
Хотел

ROYAL BANSKO APARTHOTEL  3* 
Види хотел (овде)

РЕЗЕРВИРАЈ НА 071227847 И УПЛАТИ ONLINE САМО КАЈ НАС!

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.Банско е познато по ски центарот но исто така има и “бурен” ноќен живот.

Апартхотелот Ројал Банско се наоѓа на 15 минути пешачење до ски гондолата и е во близина националниот парк ПИРИН кој е заштитен под Унеско.
Апартхотелот располага со: затворен базен, ресторан, мини бар, сауна, парна бања, фитнес сала, просторија за деца, ски гардеробер, паркинг простор и интернет. Користењето на овие услуги се бесплатни.
Во однос на сместувачките капацитети располага со: студиа, едноспални и двоспални апартмани. Во дел од сместувачките капацитети има балкони и кујна, во дел нема. Во лобито има камин како и биљард каде што можете да одиграте една партија после цел скијачки ден поминат на некои од бачилата. Хотелот не располага со сопствено возило за трансфер до жичарата.
Повеќе информации за апартхотелот на следниот линк http://royalbansko.info/

Хотелот ги исполнува сите услови за одличен викенд во Банско, каде може да се запознаете со многу луѓе, да се дружите за време на ноќни излегувања, да уживата во близината на хотелот до најважните места во Банско и најважно од се е да заштедите пари.

План и програма

ПРВ ДЕН

Собир на групата на паркинг на Вип Хотел и поаѓање за Банско во 06:00ч наутро. По пристигнувањето и сместувањето во хотел, слободно време за релаксација.
Check in:14:00 часот по локално време
16:00ч – кафе разглед на градот, знаменитостите и локалите. За патниците коишто сакаат повеќе дружба.
Вечера во хотелот.
Moжност за посета на диско или паб (во договор со водич)
Ноќевање.

ВТОР ДЕН

Појадок
Факултативна посета на Бандеришка Полјана.
Вечера во хотелот

ТРЕТ ДЕН

Појадок.
Во 11:30ч по локално време се напуштат апартманите.
Поаѓање кон Македонија во договор со водич.
Пауза на МЕТРО за ручек и шопинг.
Пристигнување во Скопје во вечерните часови

Сместување

Aparthotel Royal Bansko

Aparthotel Royal Bansko

Апартхотелот Ројал Банско се наоѓа на 15 минути пешачење до ски гондолата и е во близина националниот парк ПИРИН кој е заштитен под Унеско.
Апартхотелот располага со: затворен базен, ресторан, мини бар, сауна, парна бања, фитнес сала, просторија за деца, ски гардеробер, паркинг простор и интернет. Користењето на овие услуги се бесплатни.
Во однос на сместувачките капацитети располага со: студиа, едноспални и двоспални апартмани. Во дел од сместувачките капацитети има балкони и кујна, во дел нема. Во лобито има камин како и биљард каде што можете да одиграте една партија после цел скијачки ден поминат на некои од бачилата
Повеќе информации за апартхотелот на следниот линк http://royalbansko.info/

Цени

Поаѓање

06.03.2020

Враќање

08.03.2020

2ноќи со појадок и вечера и вклучен превоз

Цена

85 EUR

Промо Цена

75 EUR

Што е вклучено во цената

-Превоз на релација Скопје – Банско – Скопје

-Број на ноќевања во зависоност од табелата на база полупансион (појадок+вечера )
-Користење на СПА центар (базен, сауна и парна бања) фитнес сала и просторија за деца
-Пратител за време на престојот

Што не е вклучено во цената

-Патничко осигурување (1 евро од ден по лице) -Се плаќа во агенција
-Факултативни излети (Бачило)- Се плаќа во автобус
-Туристичка такса (едно евро од ноќ по лице) – Се плаќа во автобус

Напомени и доплати:

-Дете од 0 – 2.99 години- БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ
-Дете од 3 до 11.99 години, на дополнително лего, се плаќа 50% од редовната сума
-Возрасен и дете до 11.99 години во апартман, се плаќа целосна сума за дете
-За сопствен превоз се одбива 10е за возрасен по лице.

Факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања