Копаоник- Викенд Патување

цена од

85

EUR

сега од

75

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
04.12.2020
06.12.2020
Автобус
Хотел

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија.
Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).
Ова е најважниот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.
Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

План и програма

1ден/ 04.12 (петок) СКОПЈЕ - КОПАОНИК

Состанок на групата во 04:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече – Копаоник во утринските часови. Сместување во хотел www.kopaapartmani.co.rs. Опционално заминување за ски центарот Копаоник. Индивидуални активности и разновидни забави до попладневните часови. Враќање во Хотел. Вечера. Ноќевање

2ден/ 05.12 (сабота) КОПАОНИК

ПојадокОпцинално заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни  убавини, љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. Слободно време за кафе и ручек во познатите ресторани и салаши. Враќање во хотел во попладневните часови. Вечера. Ноќевање.

3ден/ 06.12 (недела) КОПАОНИК - СКОПЈЕ

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или опционално заминување кон скијачкиот центар. Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во вечерните часови во Скопје

Сместување

Apart Hotel Kopaonik

Важно

Ski Pass – Копаоник:
Полудневна – 14€ \ Дневна – 19€ \ Дводневна – 35€ \ Тридневна – 51€

Цени

Поаѓање

04.12.2020

Враќање

06.12.2020

Важи промо цена до 23.11

Цена

85 EUR

Промо Цена

75 EUR

Што е вклучено во цената

Сместување во www.kopapartmani.co.rs ;
Превоз со туристички автобус на наведената релација Скопје – Брзече – Скопје ;
2HB (појадок и вечера)  ;
Oрганизација и водство на патувањето.

Што не е вклучено во цената

Патничко осигурување ;
Туристичка такса 1€ по ноќевање (на рецепција) ;
Превоз до ски центарот на Копаоник 3 дена – 10€.

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања