Ксамил- Албанија

цена од

299

EUR

сега од

99

EUR

Дестинација:
Превоз:
Сместување:
Автобус
Вила

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

План и програма

Сместување

Вила Луна

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Важно

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 40€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)

23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер

02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, и се резервираат со 50% аконтација

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ РЕДОВНИ ЦЕНИ, НА НИВ СЛЕДУВА ПОПУСТ КАКО ШТО Е НАВЕДЕНО ПОДОЛУ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

 

Цени

Поаѓање

10.07.2020

Враќање

17.07.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

10.07.2020

Враќање

17.07.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

279 EUR

Поаѓање

10.07.2020

Враќање

17.07.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

299 EUR

Поаѓање

10.07.2020

Враќање

17.07.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

369 EUR

Поаѓање

17.07.2020

Враќање

24.07.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

17.07.2020

Враќање

24.07.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

279 EUR

Поаѓање

17.07.2020

Враќање

24.07.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

299 EUR

Поаѓање

17.07.2020

Враќање

24.07.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

369 EUR

Поаѓање

24.07.2020

Враќање

31.07.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

24.07.2020

Враќање

31.07.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

279 EUR

Поаѓање

24.07.2020

Враќање

31.07.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

299 EUR

Поаѓање

24.07.2020

Враќање

31.07.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

369 EUR

Поаѓање

31.07.2020

Враќање

07.08.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

31.07.2020

Враќање

07.08.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

279 EUR

Поаѓање

31.07.2020

Враќање

07.08.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

299 EUR

Поаѓање

31.07.2020

Враќање

07.08.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

369 EUR

Поаѓање

07.08.2020

Враќање

14.08.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

07.08.2020

Враќање

14.08.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

279 EUR

Поаѓање

07.08.2020

Враќање

14.08.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

299 EUR

Поаѓање

07.08.2020

Враќање

14.08.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

369 EUR

Поаѓање

14.08.2020

Враќање

21.08.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

14.08.2020

Враќање

21.08.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

279 EUR

Поаѓање

14.08.2020

Враќање

21.08.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

299 EUR

Поаѓање

14.08.2020

Враќање

21.08.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

369 EUR

Поаѓање

21.08.2020

Враќање

28.08.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

259 EUR

Поаѓање

21.08.2020

Враќање

28.08.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

269 EUR

Поаѓање

21.08.2020

Враќање

28.08.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

289 EUR

Поаѓање

21.08.2020

Враќање

28.08.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

349 EUR

Поаѓање

28.08.2020

Враќање

04.09.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

229 EUR

Поаѓање

28.08.2020

Враќање

04.09.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

239 EUR

Поаѓање

28.08.2020

Враќање

04.09.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

259 EUR

Поаѓање

28.08.2020

Враќање

04.09.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

319 EUR

Поаѓање

04.09.2020

Враќање

11.09.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

149 EUR

Поаѓање

04.09.2020

Враќање

11.09.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

159 EUR

Поаѓање

04.09.2020

Враќање

11.09.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

179 EUR

Поаѓање

04.09.2020

Враќање

11.09.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

209 EUR

Поаѓање

11.09.2020

Враќање

18.09.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

129 EUR

Поаѓање

11.09.2020

Враќање

18.09.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

139 EUR

Поаѓање

11.09.2020

Враќање

18.09.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

149 EUR

Поаѓање

11.09.2020

Враќање

18.09.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

169 EUR

Поаѓање

18.09.2020

Враќање

25.09.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

89 EUR

Поаѓање

18.09.2020

Враќање

25.09.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

99 EUR

Поаѓање

18.09.2020

Враќање

25.09.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

109 EUR

Поаѓање

18.09.2020

Враќање

25.09.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

119 EUR

Поаѓање

25.09.2020

Враќање

02.10.2020

Студио за 2 лица (цена за наем)

Цена

59 EUR

Поаѓање

25.09.2020

Враќање

02.10.2020

Студио за 3 лица (цена за наем)

Цена

69 EUR

Поаѓање

25.09.2020

Враќање

02.10.2020

Студио за 4 лица (цена за наем)

Цена

79 EUR

Поаѓање

25.09.2020

Враќање

02.10.2020

Апартман за 6 лица (цена за наем)

Цена

99 EUR

Што е вклучено во цената

*Климата е вклучена во цената

Што не е вклучено во цената

*Автобускиот превоз не е вклучен во цената и истиот се доплаќа.

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

249

EUR

сега од

249

EUR