Лето 2020: Неа Флогита: Вила Андонис 2

цена од

209

EUR

сега од

179

EUR

Дестинација:
Превоз:
Сместување:
Сопствен превоз
Апартман

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

План и програма

Сместување

Вила Андонис

Вила Андонис 2 се наоѓа во Неа Флогита и е истиот објект со Вила Андонис 1. Апартманите се наоѓаат на втор кат, и до нив се стига преку надворешни скали,  со огромна тераса и преубав поглед на морето. Опремени се со една спална соба со еден брачен и еден единечен кревет и еден кревет на спуштање. Опремени се со кујна со електричен шпорет и голем фрижидер, како и со прибор за јадење доволно за лица колку што се сместени во апартманот. Апартманите се реновирани од оваа година и се со целосно нов мебел. Во апартманите можно е сместување максимум на 3 возрасни лица и едно дете, или во полн капацитет максимум 4 лица.

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Белешки

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

Доколку сакате да уплатите Online: Задолжително направете предрезервација на 071227847 или пишете ни во порака на нашата фејсбук страница. Бидејќи можно е во системот да се внесуваат повеќе резервации истовремено.

Цени

Поаѓање

17.05.2020

Враќање

24.05.2020

ОТКАЖАН ТЕРМИН!

Цена

65 EUR

Промо Цена

/ EUR

Поаѓање

24.05.2020

Враќање

31.05.2020

ОТКАЖАН ТЕРМИН!

Цена

76 EUR

Промо Цена

/ EUR

Поаѓање

31.05.2020

Враќање

07.06.2020

ОТКАЖАН ТЕРМИН!

Цена

109 EUR

Промо Цена

/ EUR

Поаѓање

07.06.2020

Враќање

14.06.2020

ОТКАЖАН ТЕРМИН!

Цена

141 EUR

Промо Цена

/ EUR

Поаѓање

15.06.2020

Враќање

21.06.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

219 EUR

Промо Цена

199 EUR

Поаѓање

21.06.2020

Враќање

28.06.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

274 EUR

Промо Цена

235 EUR

Поаѓање

28.06.2020

Враќање

05.07.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

365 EUR

Промо Цена

335 EUR

Поаѓање

05.07.2020

Враќање

12.07.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

401 EUR

Промо Цена

365 EUR

Поаѓање

12.07.2020

Враќање

19.07.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

417 EUR

Промо Цена

399 EUR

Поаѓање

19.07.2020

Враќање

26.07.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

417 EUR

Промо Цена

399 EUR

Поаѓање

26.07.2020

Враќање

02.08.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

417 EUR

Промо Цена

399 EUR

Поаѓање

02.08.2020

Враќање

09.08.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

417 EUR

Промо Цена

399 EUR

Поаѓање

09.08.2020

Враќање

16.08.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

417 EUR

Промо Цена

399 EUR

Поаѓање

16.08.2020

Враќање

23.08.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

417 EUR

Промо Цена

379 EUR

Поаѓање

23.08.2020

Враќање

30.08.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

413 EUR

Промо Цена

357 EUR

Поаѓање

30.08.2020

Враќање

06.09.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

330 EUR

Промо Цена

299 EUR

Поаѓање

06.09.2020

Враќање

13.09.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

285 EUR

Промо Цена

245 EUR

Поаѓање

13.09.2020

Враќање

20.09.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

245 EUR

Промо Цена

219 EUR

Поаѓање

20.09.2020

Враќање

27.09.2020

Важи промо цена за наем на апартман без вклучен превоз!

Цена

209 EUR

Промо Цена

179 EUR

Што е вклучено во цената

 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања 8 дена за наем на апартман без вклучен превоз.
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости.
 • Климата и интернетот се вклучени во цената.
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти.

Што не е вклучено во цената

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
 • За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 • Доплата за возрасни: 35 евра
 • Доплата за деца до 11.99 години 25 евра
 • Деца до 2 години бесплатно ( без седиште )
 • Доплата за патничко осигурување- /

Факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања