Будва (Црна Гора)Вила Марко 1/3 и 1/4 соби

цена од

155

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
06.06.2021
26.09.2021
Автобус
Студио

То download this offer in Еnglish version scroll down and click on “ПРЕВЗЕМИ ЈА ПОНУДАТА” and download it in PDF format

Да бисте преузели ову понуду у Српској верзији идите најдоле на сајту и кллкните на ” ПРЕВЗЕМИ ЈА ПОНУДАТА” и преузмите ја у ПДФ форммату

Për ta shkarkuar këtë ofertë në versionin Shqip, lëvizni poshtë dhe klikoni në “ПРЕВЗЕМИ ЈА ПОНУДАТА” dhe shkarkojeni atë në formatin PDF

 

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 19.218 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.

Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море. Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и еден од најгласните и преполни градови на црногорското приморје во текот на летото. Неговиот живот започна на теренот пред два и пол милениуми и се излеа од бедемите кон луксузни јахти, нови згради, ресторани, барови и ноќни клубови каде ве чека неверојатна забава. Вечерта, на шеталиштето покрај плажата ќе ве обземе гласната музика што доаѓа од кафулињата, смеата и врисоците на децата од блиските забавни паркови, мирисот на морето измешан со арома на вкусна скара и греди светло од дискотеката што шета низ небото. Будва е големо светлосно шоу.

Се чини дека Будва води двоен живот – едниот во стариот, а другиот во новиот дел на градот. Се граничи со високи бедеми и украсен со архитектура, доминантно венецијанско, Стариот град чува историски и културни богатства – римска некропола и олтар, антички столбови, претхристијанска базилика и многу цркви.

План и програма

Сите термини се од недела до недела почнувајќи од 06.06 до 26.09

Сместување

Вила Марко 2-студија за 3 и 4 лица

Вила Марко се наоѓа на 300м од словенската плажа, една од поновите вили во Будва со одлична локација. Секоја од собите има ТВ, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите немаат кујна но може да ја користат заедничката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓат на приземје, втор и трет спрат. Во секоја од собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.

Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација. Цените се за наем на соба. Туристичка такса е вклучена во цената.

 

Важно

 •  -MОЖНОСТ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВРЕДНОСНИТЕ ВАУЧЕРИ ЗА ОТКАЖАНИТЕ АРАНЖМАНИ-
 • 15% попуст за целосна уплата во готово до 15.04.2021/ Попустот не важи доколку плаќате на рати.
 • Попустот од 15% НЕ важи доколку користите вредносни ваучери.
 • Можност за плаќање на 5 рати со приложување документ за вработување.
 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 23:00 ч.
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена.
 • Цена за превоз за возрасен 40 евра, за деца (2-11.99  год.) 30 евра-Поаѓање од Будва во 23:00 ч.
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во просторија, предвидена за куфери).
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)-Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата-Во текот на престојот гостите се грижат самите за хигиената, а ги добиваат собите чисти-Во собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.-Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.-За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска-За ова патување важат општите услови за патување на ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ

  Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
  15% попуст до 30.04 со целосна уплата во готово

Цени

Поаѓање

06.06.2021

Враќање

13.06.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

155 EUR

Поаѓање

13.06.2021

Враќање

20.06.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

185 EUR

Поаѓање

20.06.2021

Враќање

27.06.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

225 EUR

Поаѓање

27.06.2021

Враќање

04.07.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

270 EUR

Поаѓање

04.07.2021

Враќање

11.07.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

315 EUR

Поаѓање

11.07.2021

Враќање

18.07.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

398 EUR

Поаѓање

18.07.2021

Враќање

25.07.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

398 EUR

Поаѓање

25.07.2021

Враќање

01.08.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

398 EUR

Поаѓање

01.08.2021

Враќање

08.08.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

398 EUR

Поаѓање

08.08.2021

Враќање

15.08.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

398 EUR

Поаѓање

15.08.2021

Враќање

22.08.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

398 EUR

Поаѓање

22.08.2021

Враќање

29.08.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

315 EUR

Поаѓање

29.08.2021

Враќање

05.09.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

236 EUR

Поаѓање

05.09.2021

Враќање

12.09.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

199 EUR

Поаѓање

12.09.2021

Враќање

19.09.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

179 EUR

Поаѓање

19.09.2021

Враќање

26.09.2021

Наем на соба од 3 до 4 лица

Цена

162 EUR

Што е вклучено во цената

 • Наем на соба за 7 ноќи
 • Користење на клима
 • Туристичка такса

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за превоз 40 евра/ за деца (2-11.99  год.) 30 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања