Будва (Црна Горa) Вила Маркo 1/2 соби

цена од

143

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
06.06.2021
26.09.2021
Автобус
Приватни соби

То download this offer in Еnglish version scroll down and click on “ПРЕВЗЕМИ ЈА ПОНУДАТА” and download it in PDF format

Да бисте преузели ову понуду у Српској верзији идите најдоле на сајту и кллкните на ” ПРЕВЗЕМИ ЈА ПОНУДАТА” и преузмите ја у ПДФ форммату

Për ta shkarkuar këtë ofertë në versionin Shqip, lëvizni poshtë dhe klikoni në “ПРЕВЗЕМИ ЈА ПОНУДАТА” dhe shkarkojeni atë në formatin PDF

 

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 19.218 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.

Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море. Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и еден од најгласните и преполни градови на црногорското приморје во текот на летото. Неговиот живот започна на теренот пред два и пол милениуми и се излеа од бедемите кон луксузни јахти, нови згради, ресторани, барови и ноќни клубови каде ве чека неверојатна забава. Вечерта, на шеталиштето покрај плажата ќе ве обземе гласната музика што доаѓа од кафулињата, смеата и врисоците на децата од блиските забавни паркови, мирисот на морето измешан со арома на вкусна скара и греди светло од дискотеката што шета низ небото. Будва е големо светлосно шоу.

Се чини дека Будва води двоен живот – едниот во стариот, а другиот во новиот дел на градот. Се граничи со високи бедеми и украсен со архитектура, доминантно венецијанско, Стариот град чува историски и културни богатства – римска некропола и олтар, антички столбови, претхристијанска базилика и многу цркви.

План и програма

Сите термини се од недела до недела почнувајќи од 06.06 до 26.09

Сместување

Вила Марко 1-студија за 2 лица

Вила Марко се наоѓа на 300м од словенската плажа, една од поновите вили во Будва со одлична локација. Секоја од собите има ТВ, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите немаат кујна но може да ја користат заедничаката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓат на приземје, втор и трет спрат. Во секоја од собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.

Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација. Цените се за наем на соба. Туристичка такса е вклучена во цената. Цената е по соба. 

 

Важно

 • MОЖНОСТ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВРЕДНОСНИТЕ ВАУЧЕРИ ЗА ОТКАЖАНИТЕ АРАНЖМАНИ
 • 15% попуст за целосна уплата во готово до 15.04.2021/ Попустот не важи доколку плаќате на рати
 • Попустот од 15% НЕ важи доколку користите вредносни ваучери.
 • Можност за плаќање на 5 рати со приложување документ за вработување
 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 23:00 ч.
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Цена за превоз за возрасен 40 евра, за деца (2-11.99  год.) 30 евра
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во просторија, предвидена за куфери)
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Во текот на престојот гостите се грижат самите за хигиената, а ги добиваат собите чисти
 • Во собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
 • За ова патување важат општите услови за патување на ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ

 

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
15% попуст до 30.04 со целосна уплата во готово

 

Цени

Поаѓање

06.06.2021

Враќање

13.06.2021

Наем на соба за две лица

Цена

145 EUR

Поаѓање

13.06.2021

Враќање

20.06.2021

Наем на соба за две лица

Цена

170 EUR

Поаѓање

20.06.2021

Враќање

27.06.2021

Наем на соба за две лица

Цена

210 EUR

Поаѓање

27.06.2021

Враќање

04.07.2021

Наем на соба за две лица

Цена

250 EUR

Поаѓање

04.07.2021

Враќање

11.07.2021

Наем на соба за две лица

Цена

299 EUR

Поаѓање

11.07.2021

Враќање

18.07.2021

Наем на соба за две лица

Цена

365 EUR

Поаѓање

18.07.2021

Враќање

25.07.2021

Наем на соба за две лица

Цена

365 EUR

Поаѓање

25.07.2021

Враќање

01.08.2021

Наем на соба за две лица

Цена

365 EUR

Поаѓање

01.08.2021

Враќање

08.08.2021

Наем на соба за две лица

Цена

365 EUR

Поаѓање

08.08.2021

Враќање

15.08.2021

Наем на соба за две лица

Цена

365 EUR

Поаѓање

15.08.2021

Враќање

22.08.2021

Наем на соба за две лица

Цена

365 EUR

Поаѓање

22.08.2021

Враќање

29.08.2021

Наем на соба за две лица

Цена

281 EUR

Поаѓање

29.08.2021

Враќање

05.09.2021

Наем на соба за две лица

Цена

216 EUR

Поаѓање

05.09.2021

Враќање

12.09.2021

Наем на соба за две лица

Цена

173 EUR

Поаѓање

12.09.2021

Враќање

19.09.2021

Наем на соба за две лица

Цена

157 EUR

Поаѓање

19.09.2021

Враќање

26.09.2021

Наем на соба за две лица

Цена

143 EUR

Што е вклучено во цената

 • Наем на соба за 7 ноќи
 • Користење на клима
 • Туристичка такса

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за превоз 40 евра/ за деца (2-11.99  год.) 30 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања