Ксамил за 24-ти Мај (2 и 3 ноќи)

цена од

69

EUR

сега од

59

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
21.05.2021
24.05.2021
Автобус
Приватни апартмани

Kсамил во 2020-та година беше една од најпосетуваните летни дестинации балканот. Секое ново патување прави рефреш на вашиот мозок. Ви препорачуваме да побегнете на кратко од секојдневните обврски и секојдневните случувања. За 24-ти Мај заедно со нас на море во Ксамил (Албанија). Ксамил е туристичко место во Албанија кое покрај да го посетите за викенд го препорачуваме и за летен одмор. Тиркизот на морето ќе во воодушеви и сигурни сме дека ќе се одморите за викенд. Ескејп Травел  го нуди Ксамил за 24-ти мај на 2 или 3 ноќевања, се со цел на секој патник да му одговара терминот.
Програмите за 2 и 3 ноќевања можете да ги најдете подолу од понудата.

План и програма

Програма за 2 ноќевања (21.05 - 24.05.2021)

21.05.2021 (Петок)
Состанок на група на паркингот кај хотел Вип во 21:30ч. Патување се одвива преку граничниот премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи преку Албанија. За време на патувањето предвидени се две до три паузи.
Напоменуваме дека времето на поаѓање трпи промени поради полицискиот час.

22.05.2021 (Сабота)
Пристигнување во раните утрински часови во Ксамил. Влезот во собите е после 14:00ч. Наша препорака е да го истражите Ксамил, соседните плажи во близина на Ксамил и да уживате на Јонско море. За вечера можете да одите во локалните ресторани покрај море и да вкусите морска храна. Ноќевање

23.05.2021 (Недела)
Слободно време за индивидуални активности. Во попладневните часови околу 18:30ч заминување кон Саранда. Станува збор за познато туристичко туристичко место кое е препознатливо по прекрасните ресторани покрај море. Секако, прошетајте низ градот купете си сувенири за вас и вашите најблиски. Слободно време околу 2 ипол часа во Саранда. Враќање околу 21:30ч во Ксамил. Ноќевање

24.05.2021 (Понеделник)
Овој ден e последен ден од турата па препорачуваме да уживате на плажа. Во 13:00ч се напуштат апартамините и половина час подоцна е поаѓањето за Македонија. Пристигнување во Скопје околу 21-22:00ч.
Напоменуваме дека времето на поаѓање од Ксамил трпи промени поради полицискиот час во Македонија.

Редовна цена: 79 евра
Промо цена: 69 евра до 15.05.2021

Програма за 3 ноќевања (20.05 - 24.05.2021)

20.05.2021 (Четврток)
Состанок на група на паркингот кај хотел Вип во 21:30ч. Патување се одвива преку граничниот премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи преку Албанија. За време на патувањето предвидени се две до три паузи.
Напоменуваме дека времето на поаѓање трпи промени поради полицискиот час.

21.05.2021 (Петок)
Пристигнување во раните утрински часови во Ксамил. Влезот во собите е после 14:00ч. Наша препорака е да го истражите Ксамил и соседните плажи во близина на Ксамил и да уживате на Јонско море. За вечера можете да одите во локалните ресторани покрај море и да вкусите морска. Ноќевање

22.05.2021 (Сабота)
Препорачуваме да прошетате и истражите што е можно повеќе,  можеби токму ова место ќе ви биде на листата за вашиот иден летен одмор. Од другата страна се наоѓа островот Крф па можете да уживате во погледот и вегетацијата што ја нуди овој остров. Ноќевање

23.05.2021 (Недела)
Слободно време за индивидуални активности. Во попладневните часови околу 18:30ч заминување кон Саранда. Станува збор за познато туристичко туристичко место кое е препознатливо по прекрасните ресторани покрај море. Секако, прошетајте низ градот купете си сувенири за вас и вашите најблиски. Слободно време околу 2 ипол часа во Саранда. Враќање околу 21:30ч во Ксамил. Ноќевање

24.05.2021 (Понеделник)
Овој ден e последен ден од турата па препорачуваме да уживате на плажа. Во 13:00ч се напуштат апартамините и половина час подоцна е поаѓањето за Македонија. Пристигнување во Скопје околу 21-22:00ч.
Напоменуваме дека времето на поаѓање од Ксамил трпи промени поради полицискиот час во Македонија.

Редовна цена: 79 евра
Промо цена: 69 евра до 15.05.2021

Сместување

Вила Ана

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа.Во вилата има базен кој во моментот е во изградба,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа бора бора.
За повеќе фотографии од вилата има најдолу од понудата. Фотографиите од вилата се сумирани од повеќе соби.

Важно

 • Ова патување може да се реализира со лична карта или пасош.
 • Официјална валута е „лек “ но можeте да платите во евра.
 • Во случај да патуват, двајца возрасни и дете (2-11.99 год.), за детето се плаќа 35 евра.
 • Во случај да патуват, еден возрасен и едно дете (2-11.99 год.), за детето се плаќа целосната сума
 • Во случај да патуват, еден возрасен и две деца (2-11,99), за едно дете се плаќа полна сума, а за второто 35 евра.
 •  За реализација на турата посета на Саранда потребни се мин. 25 патници.
 •  За ова патување важат општите услови за патување на ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ.
 •  Патниците се должни за време на патувањето да внимаваат на својата безбедност, безбедноста на цела група и почитување на препораките дадени од страна на водичот.

Цени

Поаѓање

21.05.2021

Враќање

24.05.2021

Цената е за 2 ноќевања

Цена

69 EUR

Промо Цена

59 EUR

Поаѓање

20.04.2021

Враќање

24.05.2021

Цената е за 3 ноќевања

Цена

79 EUR

Промо Цена

69 EUR

Што е вклучено во цената

 • Превоз
 • 2 или 3 ноќевања во приватни апартмани во Ксамил
 • Туристички придружник за време на патувањето
 • Oрганизиран превоз од: Скопје, Велес, Kaвадарци (Дреново), Прлиеп, Битола и Струга.

Што не е вклучено во цената

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1 евро од ноќ од лице ( Се плаќа задолжително во автобус)
 • Индивидуални трошоци
 • Доплата од 20 евра од лице за сингл соба доколку станува збор за 2 ноќевања
 • Доплата од 30 евра од лице за сингл соба доколку станува збор за 3 ноќевања
 • Посета на Саранда- 5 евра од лице (Се плаќа во автобус)

Факултативни излети

Посета на Саранда

5 eвра

Станува збор за познато туристичко туристичко место кое е препознатливо по прекрасните ресторани покрај море како и за летен одмор. Препорачуваме да прошетате низ градот и да си купите сувенири за вас и вашите најблиски. Слободно време околу 2 ипол часа во Саранда. Враќање околу 21:30ч во Ксамил

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

99

EUR

сега од

79

EUR