Kсамил (Албанија) за 1-ви Мај

цена од

89

EUR

сега од

59

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
29.04.2021
03.05.2021
Автобус
Приватни апартмани

Kсамил е една од најпосетуваните летни дестинации во 2020 година на балканот. Секое ново патување прави рефреш на вашиот мозок. Ви препорачуваме да побегнете на кратко од секојдневните обврски и секојдневните случувања. За 1-ви Мај заедно со нас на море во Ксамил (Албанија). Ксамил е туристичко место во Албанија кое покрај да го посетите за викенд го препорачуваме и за летен одмор. Тиркизот на морето ќе во воодушеви и сигурни сме дека ќе се одморите за викенд. Она што препорачуваме ние е следно:

План и програма

ПРВ ДЕН 29.04.2021

Состанок на група на паркингот кај хотел Вип во 23:30ч. Се оди преку граничниот премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи преку Албанија. За време на патувањето предвидени се две до три паузи.

ВТОР ДЕН 30.04.2021

Пристигнување во раните утрински часови во Ксамил. Влезот во собите е после 14:00ч. Слободен ден за индивидуални активности.

ТРЕТ ДЕН 01.05.2021

Слободен ден за индивидуални активности или пак наша препорака е да го истражите Ксамил и соседните плажи во близина на Ксамил. Доколку дозволи времето препорачуваме и капење. Исто така препорачуваме да прошетате и истражите што е можно повеќе,  можеби токму ова место ќе ви биде на листата за вашиот иден летен одмор. Од другата страна се наоѓа островот Крф па можете да уживате во погледот и вегетацијата што ја нуди овој остров.

ЧЕТВРТИ ДЕН 02.05.2021

Во Ксамил има локални автобуси кои ги има на секој час што одат до Саранда. Саранда е познато туристичко место во Албанија кое е одалечено половина час од Ксамил и можете денот да го поминете таму. Станува збор за голем град па наша препорака за овој ден е посета на Саранда.

ПЕТТИ ДЕН 03.05.2021

Во 12:00ч се напуштат апартамините и половина час подоцна поаѓање за Македонија. Пристигнување во Скопје околу 21-22:00ч.

Сместување

Сместувања во приватни апартмани

Важно

– Ова патување може да се реализира со лична карта или пасош
– Официјална валута е „лек “ но можeте да платите во евра.
– За ова патување важат општите услови за патување на ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ

Цени

Поаѓање

29.04.2021

Враќање

03.05.2021

промо цената важи до 20.03

Цена

89 EUR

Промо Цена

59 EUR

Што е вклучено во цената

  • Превоз
  • 3 ноќевања во приватни апартмани во Ксамил
  • Туристички придружник за време на патувањето
  • Oрганизиран превоз од:Скопје, Велес, Kaвадарци (Дреново), Приеп, Битола и Струга

Што не е вклучено во цената

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 1 евро од ден од лице или 3 евра за целиот престој од лице ( Се плаќа задолжително во автобус)
  •  Индивидуални трошоци
  •  Доплата за еднокреветна соба 30 евра за 3 ноќевања

Факултативни излети

Не постојат факултативни излети за ова патување

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

8000

ДЕН

сега од

7000

ДЕН