Вила со базен на Тасос

цена од

90

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
21.08.2021
31.10.2021
Тракет, Сопствен превоз
Вила

Пред завршетокот на летната сезона тимот на Ескејп Травел сака да ве изненади со уште една луксузна вила која е лоцирана на островот Тасос.

Вилата се наоѓа во ресорот Скала Потамиа на познатата Golden Beach.

Овој летен ресорт се наоѓа плажата „Golden Beach“ која е меѓу првите најдобри плажи на островот. Кристалната чиста вода и ситниот песок е причина која треба да ве мотивира да скршнете на неколку дена до островот. До крајот на летната сезона имаме уште доста викенди може да ги искористите за уште еден мини одмор.

Она што ја прави уникатна Скапа Потамија е моментот на високи гранитни планини од една страна и кристално море од друга. Плажата е идеална за авантуристи, млади парови и за фамилии со деца.

Ова плажа веќе неколку пати добива сини знаменца, што е факт дека ќе престојувате на уникатно место.

План и програма

Флексибилно сместување со флексибилни датуми

Вилата се резервира на флексибилни термини според барањата и потребите на патниците. Одлична можност за продолжени викенд луксузни патувања на Тасос.

Сместување

Луксузна вила со базен на Тасос

Вилата се наоѓа непсредно од една од најдобрите плажи на островот Скала Потамиа или познатата Golden Beach.

Вилата располага со 12 соби, од кои има на располагање 4 двособни апартмани, 6 се на два спрата од кои има 3 апартмани за 6 лица и уште 2 соби за по 3 лица.

Просториите имаат целосно опремена кујна со тостер, тенџериња, кафемат и се што е неопходно за приготвување на лесни и брзи јадења.

Вилата има wi-Fi.

Автомобилите на гостите може да се паркираат пред самата вила.

Во околината на вилата има ресторани, маркети, атм.

Check in: 14:00 часот (Доколку има можност и претходно)
Check out: 11:00 часот.

Клучот се подига од самото сместување.

Постелнината и пешкирите се менуват на три дена, но доколку има потреба и претходно.

Градчето е уникатно место за одмор за сите генерации. Од млади барови, до фамилии со мали деца.

Вилата располага со сопствен базен.

 

Цени

Од

21.08.2021

До

01.10.2021

Цена од ноќевање за 2 лица

Цена

90 EUR

Од

21.08.2021

До

01.10.2021

Цена од ноќевање за 4 лица

Цена

110 EUR

Од

21.08.2021

До

01.10.2021

Цена од ноќевање за 6 лица

Цена

130 EUR

Што е вклучено во цената

Цената е по ноќевање:
90 евра за двокреветна соба
110 евра за апартман за четири лица
130 евра за апартман за 6 лица
-10% попуст доколку вилата се резервира на повеќе од 5 дена

Што не е вклучено во цената

Транспорт до вилата
Траект (Кој може да ви помогне агенцијата со инфо)

Факултативни излети

Важно

Check in: 14:00 часот (Доколку има можност и претходно)
Check out: 11:00 часот.

Вилата не дозволува влез на домашни миленици.

Локација

Општи услови

Слични патувања