Нова Година во Банско

РОЈАЛ БАНСКО АПАРТХОТЕЛ
ЦЕНА НА АРАНЖМАН 159 ЕВРА/ 9.860 ДЕНАРИ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.11.2017 СЛЕДУВА ГРАТИС ПРЕВОЗ (НАМЕНЕТ ЗА ПАКЕТОТ ОД 2 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Банско е секогаш убаво место за одмор и релаксација, а посебно е магично за Нова Година, под снежна покривка.
Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

ПАКЕТ 2 НОЌИ + НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА    30.12 – 01.01.2018 ПАКЕТ 3 НОЌИ (со сопствен превоз ) + НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА  30.12 – 02.01.2018
159 € / НВ 189 € / НВ

Цените вo понудата се изразени во евра, по лице и вклучуваат:

 • 2 или 3 ноќи со појадок и вечера
 • 2 или 3 вечери – (доцна вечера на 01.01);
 • 2 или 3 вечери, од кои:
 • Празнична вечера на 31.12 со DJ и фолклорна група;
 •  Новогодишната вечера вклучува : Салата (цезар порција) , Предјадење ( сирење со мед и ореви ), шведска маса, свинско месо во сос демиглас, пилешко со гарнир, десерт ( слатки ), мезе, пита со паричка, а секое лице го следува : Eдна минерална вода, едeн безалкохолен пијалок, 0.50гр ракија, чаша вино и чаша шампањско )
 • Детски кaт;
 • СПА – внатрешен базен, сауна, парна бана;
 • Фитнес;
 • Безжичен интернет;
 • Паркинг – без претходна резервација;

Цените не вклучуваат: 

 • осигурување;
 • туристичка такса 1 евро на ден;

Дополнителни улсови:

 • Деца до 5.99 години – бесплатно;
 • Деца од 6 до 11.99 години – 50% од цената за возрасен, на редовно легло;
 • Еднокреветна соба – 80% од цената за двокреветна соба;

Royal Bansko се наоѓа на околу 750 метри од стартната станица на лифтот и околу 350 метри од ски-патот во населбата Кошерината.

Услуги и забава: Спа центар (затворен базен, сауна, парна бања, фитнес); ресторан, лоби бар; паркинг; тенис на терен, билјард; пинг-понг!

Соби: Објектот располага со апартман со една спална, две спални и студио.

Сакате да дознаете повеќе инфо за хотелот? Во тој случај посетете ја нивната официјална вебстраница со еден клик ОВДЕ!

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје, ние кумуницираме преку фејзбук месенџерот, вајбер или инстаграм.Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејзбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка:

Околу превозот! За Банско се заминува од Скопје, притоа може да се приклучите на групата онаму каде што попатно ви е најблиску од вашето место на живеење. Околу транспортот се координираме преку телефонски разговор.

Погледнете ја ова авантура во Банско, па потоа размислете дали треба да ја дочекате новата година овде!