Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19′ – Dec 21′

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на регион

Хотел GRAND BLUE FATA RESORT 5* е еден од најновите и најпрестижните хотели во Драч, лоциран на приватна плажа во областа Лонг Бич Голем. Официјално беше отворен во јуни 2018 година. Имотот располага со отворен базен и фитнес центар. Бесплатeн WiFi и бесплатен паркинг се достапни.
Сите соби имаат клима, телевизор со рамен екран со сателитски канали и балкон. Ресторанот на хотелот е специјализиран за италијанска кујна. По напорниот ден, гостите можат да уживаат во освежителен пијалок во барот.Тирана е 43 км од Гранд Блу Фафа одморалиште, додека Драч е 10 км. Најблискиот аеродром е аеродромот во Тирана, на 40 км од имотот.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД 

ПЕРИОДЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
МАЈ67ЕУР
ЈУНИ73ЕУР
01.07-19.07.202290ЕУР
20.07-31.08.202295ЕУР
01.09-15.09.202284ЕУР
16.09-30.09.202275ЕУР

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА: 

1во дете од 0-5,99год – бесплатно

1во дете од 6-11,99год – 50% попуст 

2ро дете од 0-3,99год – бесплатно

2ро дете од 4-11,99го д- 30% попуст 

Еднокреветна соба се наплаќа како за 2 возрасни лица

 

Во цените е вклучено:

Појадок, Ручек, Вечера 

Лимитирани локални алкохолни пијалоци од 10 до 22 часот

Лежалки и чадор, паркинг и интернет

 

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Паркинг
  • TV

Галерија

Локација

Слични патувања

Нема пронајдени патувања