Pirin Park Hotel 5*

0

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19′ – Dec 21′

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на вила

“Парк Хотел ПИРИН” е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. “Парк Хотел ПИРИН” е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свит.

Редовен ценовник
Период на валидност: 04.01.2022-22.12.2022

ТИП СОБА ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК    Цена по соба        Недела-Четврток     Цена по соба         Петок-Сабота
Двокреветна Супериор 2ADL108€119€
Еднокреветна Супериор-1ADL87€93€
Двокреветна Лукс-2 ADL98€108€
Еднокреветна Лукс-1ADL79€87€
Двокреветна Стандард-2 ADL88€98€
Еднокреветна Стандард-1 ADL71€79€
Апартман лукс 2pax+1148€147€
Апартман делукс  2pax+1160€160€
Апартман Вип 2pax+1175€175€
Апартман Президен 2pax+1386€386€

 

Период на валидност: 01.05.2022-22.12.2022

ТИП СОБА ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК    Цена по соба        Недела-Четврток     Цена по соба         Петок-Сабота
Двокреветна Супериор 2ADL114€124€
Еднокреветна Супериор-1ADL93€98€
Двокреветна Лукс-2 ADL163€114€
Еднокреветна Лукс-1ADL82€87€
Двокреветна Стандард-2 ADL93€163€
Еднокреветна Стандард-1 ADL72€77€
Апартман лукс 2pax+1145€145€
Апартман делукс  2pax+1165€165€
Апартман Вип 2pax+1180€180€
Апартман Президен 2pax+1386€386€

 

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по соба, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
 • Интернет, паркинг, бесплатен шатл според распоред до центарот на градот и назад;
 • Употреба на базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи; Сауна-парк финска сауна, био сауна, ледена фонтана, топли кревети и клупи и област за релаксација .
 • Парк-градина со отворен базен и детско игралиште

Цената НЕ вклучува:

·         Превоз
·         Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Дете од 0 до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс/супериор соба.
 • Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна лукс/супериор соба  на дополнително легло 70% попуст од цената на редовно легло.
 • Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна лукс/супериор/стандард соба на редовно легло со 1 возрасен 30% попуст од цената на редовно легло.
 • Дете над 12 години или трет возрасен во двокреветна лукс/супериор соба , на дополнително легло кога е 3-то лице во собата 50% попуст од цената на редовно легло.
 • Вечера за дете до 3,99 г бесплатно
 • Вечера за дете од 4г д0 11,99г 8€
 • Вечера за дете над 12г или возрасен 18€

 

ПАКЕТ СПА & РЕЛАКС 2022
Период на валидност 01.06.2022-30.11.2022г (минимум 4 ноќевања)

ТИП  НА СОБИ ХОТЕЛ ПИРИН ПАРКЦена по соба НПЦена по соба  ПП
Двокреветна Супериор- 2ADL103€129€
Еднокреветна Супериор 1ADL82€95€
Двокреветна Супериор 1+1CHD88€107€
Двокреветна Супериор 2+1CHD119€151€
Двокреветна Супериор-3 ADL129€168€
Двокреветна лукс-2 ADL93€98€
Еднокреветна лукс  1ADL72€85€
Двокреветна лукс  1+1CHD79€98€
Двокревена лукс 2+1CHD107€139€
Двокреветна лукс  3ADL117€147€
Двокреветна стандард 2ADL83€108€
Еднокреветна стандард 1ADL62€75€
Двокреветна стандард 1+1CHD71€89€

 

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок или појадок и вечера по соба, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
 • Интернет, паркинг, бесплатен шатл според распоред до центарот на градот и назад;
 • Употреба на базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;
 • Сауна-парк финска сауна, био сауна, ледена фонтана, топли кревети и клупи и област за релаксација .
 • Парк-градина со отворен базен и детско игралиште

Цената НЕ вклучува:

·         Превоз
·         Индивидуални

Доплати и попусти:

 • Дете од 0 до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна соба лукс/ супериор.
 • Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна соба лукс/супериор, му следува дополнителен кревет.
 • Дете над 12 години или возрасен во двокреветна соба лукс/супериор, му следува дополнителен кревет.

Напомена!
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • SPA
 • Паркинг
 • TV

Галерија

Локација

Слични патувања