Вила Savvas -Лето 2024 на Остров Тасос

цена од

479

EUR

сега од

129

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
31.05.2024
27.09.2024
Автобус
Вила

Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат  со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед.

Вила Savvas се наоѓа на 150m од црквата Свети Никола во областа скала Потамиа .
Во непосредна близина на вилата се наоѓаат маркети,ресторани и кафулиња.
Самата вила е оддалечена 1.5 km од Golden Beach меѓутоа во самата област во близина на вилата се наоѓаат повеќе плажи и барови на сама плажа.

Што е вклучено во цената

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на студио)
* Користење на Wi-Fi

Што не е вклучено во цената

* Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
* Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место 6 евра на ден.
* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години
*Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
*Превоз за деца од 2 до 11,99 години: попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

План и програма

ПРВ ДЕН

За Тасос поаѓањата се секој петок почнувајќи од првиот термин 31.05.2024  па се до последен термин 20.09.2024

Сместување

Вила Савас

Вилата располага со трокреветни студиа, кои се опремени со 3 единечни кревети, мини кујна, тоалет, мини дворче пред секое студио (масичка и столчиња). Студиата се на приземје.

Резервирајте online веднаш

КЛИКНЕТЕ НА САКАНИОТ ТЕРМИН ЗА ДА ГИ ВИДИТЕ ЦЕНИТЕ

Важно

Напомена:

* Студиата имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во студиата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

-Бројот на студиа кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
-Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
-Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
-Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
-За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години
За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања