Хотел Coral Blue – Геракини , Ситонија

цена од

260

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
16.06.2024
22.09.2024
Автобус
Хотел

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно Wi – Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување:   Сместување во собите е после 15 часот локално време, напуштање на собите е до 10 часот последниот ден по локално време.

Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) –

максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 5 години без дополнително легло;

Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло –

максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;

Чистење на собите: Согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција.

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Што е вклучено во цената

Цената вклучува:                               

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • Две деца до 11.99 години – Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Што не е вклучено во цената

 • Туристичка такса од 3 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 35€ на ноќ;
 • Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;
 • Доплата за HB+ – бесплатни пијалоци за време на вечерата од мени во ресторанот – 15 € на ден за возрасен и 8 € за деца до 11.99 г.
 • Доплата за – FB + – ручек и весплатни пијалоци за време на ручек и вечера од мени на ресторанот – 33 € на ден за возрасен и 17 € за деца до 11.99 €
 •   Превоз Македонија – Грција – Македонија
  Скопје / Велес / Неготино / Граничен премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
  Струмица – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.

 

Превозот се реализира со автобус, комбе или патничко, а истото го одредува агенцијата еден ден пред поаѓање.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува превозното средство.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред кажаното време на поаѓање.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

План и програма

Сместување

Bungalow

 Брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;

 

 

 

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Famiily Room Bunk Beds

Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат –

максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) + 1 дете до 5,99 г. или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 г.;
Дополнителните легла во сите соби се на расклопување; креветите на спрат се најчесто од железна конструкција.

Резервирајте online веднаш

КЛИКНЕТЕ НА САКАНИОТ ТЕРМИН ЗА ДА ГИ ВИДИТЕ ЦЕНИТЕ

Важно

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Начин на резервирање и правила за отказ:

 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.
  Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.
 • За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање
 •  Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:
 • За отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%
 • За отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%
 • За отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%
 • За отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%
 • За отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%
За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања

Нема пронајдени патувања