Hotel Akstar 3* (Aksaray)

цена од

16

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
22.03.2021
30.04.2021
сопствен превоз
Хотел

Сместен во Истанбул, на 2 километри од џамијата Сулејманије, хотелот Ак стар располага со климатизирано сместување и бар. Меѓу објектите на овој имот се наоѓаат ресторан, 24-часовнa рецепција и собна услуга, и бесплатен Wi-Fi. Хотелот нуди заедничко лоби  и размена на валути за гости.

Хотелските соби се опремени со работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања.

Хотелот нуди појадок.

Колоната на Константин е 2,1 км од хотелот Ак стар, додека Цистерната базилика е на 2,8 км од имотот. Најблискиот аеродром е аеродромот Ататурк во Истанбул, на 11 км од хотелот.

План и програма

Планот и програмата го организирате самите индивидуално.

Сместување

Hotel Ak star 3* (Aksaray)

Собите се опремени со работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања со фен.

Важно

 

  • Задолжителна проверка на пасошот. Не треба да е на 6 месеци пред истекување од моментот на влез и излез од Р. Турцијa
  • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
  • Цените се дадени за индивидуални патувања.
  • До колку се работи за група над 10 лица цените се по барање, односно во консултација со наш оператор.
  • За групи организираме и лиценциран туристички водич и пратител од агенцијата, и влезници за во локалитетите и знаменитостите.

 

Цени

Поаѓање

22.03.2021

Враќање

30.04.2021

Цена по лице од ноќевање!

Цена

16 EUR

Што е вклучено во цената

Ноќевање на база на појадок.

Што не е вклучено во цената

Индувидуални трошоци.

Организиран превоз.

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

99

ДЕН

сега од

79

ДЕН