Hotel Grand Lara 3* (Laleli)

цена од

16

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
22.03.2021
30.04.2021
сопствен превоз
Хотел

Лоциран во Истанбул и со колоната Константин достапен на 17 минути пешачење, хотелот „Гранд Лара“ обезбедува  простории за непушачи, бар, бесплатен WiFi низ целиот хотел и заедничко лоби. Сите соби имаат телевизор со сателитски канали и приватна бања. Хотелот има 24-часовна рецепција, собна услуга и размена на валути за гости. Во хотелот, секоја соба има плакар. Гостите во хотелот Гранд Лара можат да уживаат во појадок вклучен во цената. Џамијата  Сулејманије е на 20 минути пешачење од хотелот, додека Базиликата Цистерна е оддалечена 1,3 км. Најблискиот аеродром е аеродромот во Истанбул, 25 км од хотелот Гранд Гара.

План и програма

Планот и програмата го организирате самите индивидуално.

Сместување

Hotel Grand Lara 3* (Laleli)

Сите соби имаат телевизор со сателитски канали и приватна бања.

Важно

  • ЗАДОЛЖИТЕЛНО разговарај со оператор пред да букираш. 
  • Задолжителна проверка на пасошот. Не треба да е на 6 месеци пред истекување од моментот на влез и излез од Р. Турцијa
  • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
  • Цените се дадени за индивидуални патувања.
  • До колку се работи за група над 10 лица цените се по барање, односно во консултација со наш оператор.
  • За групи организираме и лиценциран туристички водич и пратител од агенцијата, и влезници за во локалитетите и знаменитостите.

Цени

Поаѓање

22.03.2021

Враќање

30.04.2021

Цена по лице од ноќевање!

Цена

16 EUR

Што е вклучено во цената

Ноќевање на база на појадок.

Што не е вклучено во цената

Индувидуални трошоци.

Организиран превоз.

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

99

ДЕН

сега од

79

ДЕН