Hotel Kuran 3* (Laleli)

цена од

16

EUR

Дестинација:
Превоз:
Сместување:
сопствен превоз
Хотел

На само 15 минути пешачење до Капали чаршија, хотелот Куран се наоѓа на историскиот полуостров. Тој нуди спа објекти и климатизирани простории со кабловска телевизија и минибар.

Собите во хотел Куран се со модерен мебел. Сите тие располагаат со сопствено купатило и фен. Некои пространи апартмани имаат спа бања и дневен простор.

Можете да уживате во вашиот појадок ,придружен со панорамски поглед на Мраморно море. Ресторанот на хотелот служи и локална и интернационална храна. Освежителни пијалоци се достапни во барот.

Спа објекти вклучуваат турска бања и сауна; може да се обезбедат и услуги за масажа.  Бесплатен Wi-Fi е достапен во целиот хотел.

Станица со трамвај Лалели е оддалечена 500 метри, овозможувајќи лесен пристап до многу места на градот како што е плоштадот Таксим. Плоштадот Султанахмет е на 20 минути пешачење до хотелот Куран. Аеродромот Ататурк е оддалечен 16 км.

План и програма

Планот и програмата го организирате самите индивидуално.

Сместување

Hotel Kuran 3* (Laleli)

Собите во хотел Куран се со модерен мебел. Сите тие располагаат со сопствено купатило и фен. Некои пространи апартмани имаат спа бања и дневен простор.

Важно

  • Задолжителна проверка на пасошот. Не треба да е на 6 месеци пред истекување од моментот на влез и излез од Р. Турцијa
  • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
  • Цените се дадени за индивидуални патувања.
  • До колку се работи за група над 10 лица цените се по барање, односно во консултација со наш оператор.
  • За групи организираме и лиценциран туристички водич и пратител од агенцијата, и влезници за во локалитетите и знаменитостите.

Цени

Поаѓање

22.03.2021

Враќање

30.04.2021

Цена по лице од ноќевање!

Цена

16 EUR

Што е вклучено во цената

Ноќевање на база на појадок.

Што не е вклучено во цената

Индувидуални трошоци.

Организиран превоз.

 

 

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

99

ДЕН

сега од

79

ДЕН