Menu

Кефалонија 2021 Вила Михаела

цена од

259

EUR

сега од

199

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
16.07.2021
27.07.2021
Автобус
Приватно сместување

Порос е едно од најубавите и најатрактивните места на Кефалонија. Сместно е во подножјето на планините Атрос и Пахни и окружено е со бујна вегетација. Не е класично туристичко летувалиште, повеќе е активно гратче и е пристаниште во кое доаѓаат туристи најмногу од Западна Европа. Од главниот град Аргостоли е одалечен 41км, а до пажата Скала 12 км. Порос ги има скоро сите содржини, од убави плажи, романтични шеталишта, до најубавите таверни и ресторани на Кефалонија, односно продавници, бутици и сувенирници. Порос е сместен во југоисточниот дел на островот Кефалинија, а тоа е трето пристаниште на островот од кое тргнуваат траектите за Пелопонез.

План и програма

Сите термини се на 9 ноќи

Сместување

Вила Михаела

Вила Михаела располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат  клима (доплата на лице место) мини фрижидер и Wi – Fi. Се наоѓа на 600 метри од центарот на градот и на 250 метри од плажа. Во студиата нема мини кујна. Повеќе фотографии од сместувањето има најдолу од понудата.

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

16.07.2021

До

27.07.2021

Поаѓање на 16.07 од Скопје/ Враќање на 26.07 од Кефалонија

Цена

269 EUR

Промо Цена

209 EUR

Од

16.07.2021

До

27.07.2021

Поаѓање на 16.07 од Скопје/ Враќање на 26.07 од Кефалонија

Цена

259 EUR

Промо Цена

199 EUR

Од

25.07.2021

До

05.08.2021

Поаѓање на 25.07 од Скопје/ Враќање на 04.08 од Кефалонија

Цена

289 EUR

Промо Цена

229 EUR

Од

25.07.2021

До

05.08.2021

Поаѓање на 25.07 од Скопје/ Враќање на 04.08 од Кефалонија

Цена

279 EUR

Промо Цена

219 EUR

Од

03.08.2021

До

14.08.2021

Поаѓање на 03.08 од Скопје/ Враќање на 13.08 од Кефалонија

Цена

289 EUR

Промо Цена

229 EUR

Од

03.08.2021

До

04.08.2021

Поаѓање на 03.08 од Скопје/ Враќање на 13.08 од Кефалонија

Цена

279 EUR

Промо Цена

219 EUR

Од

12.08.2021

До

23.08.2021

Поаѓање на 12.08 од Скопје/ Враќање на 22.08 од Кефалонија

Цена

289 EUR

Промо Цена

229 EUR

Од

12.08.2021

До

23.08.2021

Поаѓање на 12.08 од Скопје/ Враќање на 22.08 од Кефалонија

Цена

279 EUR

Промо Цена

219 EUR

Од

21.08.2021

До

01.09.2021

Поаѓање на 21.08 од Скопје/ Враќање на 30.08 од Кефалонија

Цена

269 EUR

Промо Цена

209 EUR

Од

21.08.2021

До

01.09.2021

Поаѓање на 21.08 од Скопје/ Враќање на 30.08 од Кефалонија

Цена

259 EUR

Промо Цена

199 EUR

Што е вклучено во цената

 • Сместување на база 9 ноќевање на Кефалонија/Порос по лице
 • Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Порос – Скопје
 • Превоз со брод на релација Килини – Порос – Килини
 • Организација на аранжманот и пратител на групатa

Што не е вклучено во цената

 • Факултативни излети
 • PCR тес доколку не сте вакцинирани
 • Задолжителна туристичка такса за Грција која се наплаќа од 01.01.2018. година (дневно по соба: приватно сместување – 0,5 евра,  хотели 1* и 2*  – 0,5 евра, хотели 3* – 1,5 евра, хотели 4* – 3 евра, хотели 5* – 4 евра се плаќа во агенција)
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко и здравствено осигурување

Важно

 • За патниците кои не користат превоз од агенцијата цената не се намалува .
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажена
 • Наведените цени од табелата се однесуваат за тргнување од Скопје.
 • Доколку тргнувате од друг град, а не Скопје, може да се информирате на 071/227-847
 •  Тргнувањето од Скопје – состанок на група во 17:30 часот, тргнување 18:00 часот.
 • Напуштање на собите е во 09:00 часот.
 • Тргнувањето од Кефалонија/Порос  е предвидено во попладневните часови.
 • Користење само на превоз е 99евра.

Факултативни излети

Плажа Миртос

Најубава плажа на островот е познатата Myrthos Beach која се наоѓа на Северозападниот дел на Кефалонија, која е заштитен знак на островот. Плажата е 12 пати прогласувана за најубава плажа во Грција. Оваа плажа е со бели камчиња и токму заради тоа бојата на морето е сина како на сликовница, оваа плажа многу наликува на плажите на Лефкада. Овој ден продолжуваме и на плажа Макрос Гиалос, во beach bar Costa Costa, каде што ќе можете да уживате со музика, релаксација на плажа или водни спортови.

Плажа Антисамос

Антисамос плажата е втората плажа по убавина после Миртос. На самата плажа е сместен манастирот Агрилион, од каде погледот остава без здив. Белиот песок и ситните бели камчиња ја прават волшебна.

Плажа Скала

Кристално чиста вода, вегетација која расте речиси на плажата која е долга преку 3км. Ова се само неколку причини поради кои Скала е еден од најважните туристички центри на Кефалонија. Ова е идеална плажа за вистински да се одморите со книга или пиво во рака.

Еднодневна екскурзија до Закинтос

Да се посети уште еден остров за време на вашето патување, ова е прекрасна можност. Овој прекрасен ден ќе ја посетиме прекрасната плажа Навагио. А истовремено ќе ги видиме Сините пештери и местото Агиос Николаос, каде што ќе имаме слободно време за кафе или ручек. Овој остров ќе ве воодушеви со прекрасното тиркизно море

Аргостоли- главен град на Кефалонија

Аргостоли е главниот град на Кефалонија и е сместен на едниот крај од  заливот, а со другата страна на заливот е поврзан со преубавиот камен мост кој е заштитен знак на Островот. Овој мост е еднинствениот кој го преживеал земјотресот од 1953 година кога цел град бил срамнет со земја.Во овој град ќе можете да  посетите некој од поголемиот број на кафичи, ресторани, таверни, сувенирници и да прошетате по преубаво уреденото шеталиште покрај самото море, кое е исто така заштитен знак на овој преубав град.

Етно тура

Овој ден го поминуваме во посета на културни дестинации на Кефалонија.
На источниот брег на Кефалонија, во близина на градот се наоѓа и неверојатната пештера Мелисани и истоименото живописно подземно езеро.
Ова место со право се смета за едно од најубавите природни знаменитости на Грција. Да ја посетите Кефалонија а да не го посетите ова чудо на природата е навистина жално.
Од овде одиме да го посетиме манастирот свети Герасимос- чудотворецот и заштитникот на овој остров.
Потоа винаријата Робола, каде што ќе може да дегустирате од ова прекрасно вино. И од овде го завршуваме денот повторно на плажа Макрос Гиалос.

Локација

Општи услови

Слични патувања