Милмари Ресорт 3*- Копаоник 2021

цена од

149

EUR

сега од

135

EUR

Дестинација:
Превоз:
Сместување:
Автобус
Апартмани

Копаоник е најголем скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви и околу 160 денови под снежна покривка во текот на годината. Прекрасно уредените терени на скијачкиот центар Копаоник со 62 км стази за алпско и нордиско скијање како и сноуборд парк кој е опремен по највисоките стандарди со патека со вкупна должина од 450 метри пружат неизмерно уживање на сите категории скијачи, од почетници до професионални скијачи, сноубордери и заљубеници во ноќно скијање и ски трчање.

Благодарејќи на системот за вештачки снег кој покрива 97% од капацитетот на ски центарот, ски сезоната трае подолго и не зависи од временските услови. Копаоник е омилен зимски центар меѓу младата популација поради добрите забави и богатиот ноќен живот. Фамилии со деца можат да уживат во разновидните содржини на сноу паркот со зимски активности – санкање, лизгање. За најмладите и почетниците кои ги прават своите први ски чекори постои обезбеден простор со ски лента која олеснува да се совладат основните ски вештини. Копаоник е познат по одличната забава која трае до раните утрински часови во некој од големиот број кафичи, барови, дискотеки, клубови и ресторани.

План и програма

Информации и програма

Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.

– Дете до 3 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
– Дете од 3 години до 12 години плаќа 50% од сумата.
– За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
– За сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест

– Поаѓање секој четврток во 06:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 14:00 часот.

Сместување

*** Milmari Resort 3+* АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС

***Апартмански комплекс се приватни апартмани дел од  големиот ресорт Milmari Resorts 3+*, се наоѓа во Викенд населба  на само 7 километри од центарот на Копаоник .

Во сама близина се наоѓа Ски бус  постојка за до жичарата, ресторанот Бела Виста и мини маркети.

Апартманите се опремени со сопствена кујна и тоалет. Некои од апартманите располагаат и со тераси.

Во самиот комплекс има ресторан во кој може да седнете и да уживате во некој од традиционалните специјалитетите.

Доколку сакате да ги користите СПА услугите од Milmari Resorts 3+* имате опција со доплата на лице место 1.400 динари од ден.

Важно

ЦЕНИ ЗА ИНДИВИДУАЛНО СМЕСТУВАЊЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА

Milmari Resort 3+* АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС – Цена за наем на студио/апартман

1/2 студио – 50 евра

1/3 студио – 69 евра

1/4 студио – 85 евра

1/4 апп – 90 евра

1/5 апп – 99 евра

НАПОМЕНА:  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НА ПОМАЛКУ ОД 4 НОЌЕВАЊА СЕ ДОПЛАЌА 20% ОД ГОРЕ НАВЕДЕНАТА ЦЕНА.


K
опаоник – Ski pass цени 2020/2021

Возрасни (12-64 години)

Дневна карта: 29 евра

Дводневна карта: 55 евра

Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

Дневна карта: 21 евра

Дводневна карта: 38 евра

Цени

Поаѓање

28.01.2021

Враќање

31.01.2021

Цена по лице за 3 ноќевања

Цена

149 EUR

Промо Цена

135 EUR

Поаѓање

04.02.2021

Враќање

07.02.2021

Цена по лице за 3 ноќевања

Цена

149 EUR

Промо Цена

135 EUR

Поаѓање

11.02.2021

Враќање

14.02.2021

Цена по лице за 3 ноќевања

Цена

149 EUR

Промо Цена

135 EUR

Поаѓање

18.02.2021

Враќање

21.02.2021

Цена по лице за 3 ноќевања

Цена

149 EUR

Промо Цена

135 EUR

Поаѓање

25.02.2021

Враќање

28.02.2021

Цена по лице за 3 ноќевања

Цена

149 EUR

Промо Цена

135 EUR

Што е вклучено во цената

-3 ноќевања

-Aвтобуски превоз

-Tуристички пратител

Што не е вклучено во цената

-Храна

-Индивидуални трошоци

-Туристичка такса 1,10€ по лице по ден

-Патничко осигурување

-Користење на СПА и базен (12 евра од ден)

Факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања