Вила Моцарт- Копаоник 2021

цена од

129

EUR

сега од

104

EUR

Дестинација:
Превоз:
Сместување:
Автобус
Апартмани

Копаоник е најголем скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви и околу 160 денови под снежна покривка во текот на годината. Прекрасно уредените терени на скијачкиот центар Копаоник со 62 км стази за алпско и нордиско скијање како и сноуборд парк кој е опремен по највисоките стандарди со патека со вкупна должина од 450 метри пружат неизмерно уживање на сите категории скијачи, од почетници до професионални скијачи, сноубордери и заљубеници во ноќно скијање и ски трчање.

Благодарејќи на системот за вештачки снег кој покрива 97% од капацитетот на ски центарот, ски сезоната трае подолго и не зависи од временските услови. Копаоник е омилен зимски центар меѓу младата популација поради добрите забави и богатиот ноќен живот. Фамилии со деца можат да уживат во разновидните содржини на сноу паркот со зимски активности – санкање, лизгање. За најмладите и почетниците кои ги прават своите први ски чекори постои обезбеден простор со ски лента која олеснува да се совладат основните ски вештини. Копаоник е познат по одличната забава која трае до раните утрински часови во некој од големиот број кафичи, барови, дискотеки, клубови и ресторани.

План и програма

Информации и програма

Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.

– Дете до 3 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
– Дете од 3 години до 12 години плаќа 50% од сумата.
– За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
– За сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест

– Поаѓање секој четврток во 06:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 14:00 часот.
– Во вилата нема шампон и сапун. Препорачуваме на патниците кои ќе престојуваат во ова вила да си понесат.

На ваша услуга се голем број скии, скијачки обувки и скијачки стапови од сопственикот на Вила Моцарт.Агенцијата не гарантира дека секој патник ке добие ски опрема доколку е вилата пополнета со полн капацитет.

Сместување

Вила Моцарт

Вилата  е во населбата Чајетинска Чешма. Секојa од собите располага со мини кујна, тоалет, спална соба(не важи за студиата) и дневен престој. Вилата се наоѓа на 50 метри од главниот пат и има 8-10 места за паркирање.

 

Важно

ЦЕНИ ЗА ИНДИВИДУАЛНО СМЕСТУВАЊЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА

1/2 студио – 50 евра

1/3 студио – 69 евра

1/2 апп – 59 евра

1/4 апп – 90 евра

1/5 апп – 99 евра

НАПОМЕНА:  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НА ПОМАЛКУ ОД 4 НОЌЕВАЊА СЕ ДОПЛАЌА 20% ОД ГОРЕ НАВЕДЕНАТА ЦЕНА.Оддалеченост од жичница 2,3 км
Оддалеченост од центарот 5,5 км

На 150м од вилата се наоѓа автобуска постојка за до жичарата.

Цени

Поаѓање

28.01.2021

Враќање

31.01.2021

Цена по лице

Цена

119 EUR

Промо Цена

104 EUR

Поаѓање

04.02.2021

Враќање

07.02.2021

Цена по лице

Цена

129 EUR

Промо Цена

109 EUR

Поаѓање

11.02.2021

Враќање

14.02.2021

Цена по лице

Цена

129 EUR

Промо Цена

119 EUR

Поаѓање

18.02.2021

Враќање

21.02.2021

Цена по лице

Цена

129 EUR

Промо Цена

109 EUR

Поаѓање

25.02.2021

Враќање

28.02.2021

Цена по лице

Цена

129 EUR

Промо Цена

109 EUR

Што е вклучено во цената

– 3 ноќевања со вклучен појадок и превоз
– Автобуски превоз
– Туристички придружник

Што не е вклучено во цената

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)

– Патничко осигурување

Факултативни излети

Нема факултативни излети на ова патување

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања