Олга Дедијер-Копаоник 2021

цена од

139

EUR

сега од

129

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
21.01.2021
24.01.2021
Автобус
Хотел

Копаоник, покривот на Србија, како што го нарекуваат, е еден од најпопуларните зимски центри во регионот. Во својот највисок дел потсетува на куќа со рамен покрив, па го викаат Рамен Копаоник и токму тука е средиштето на туристичкиот центар. Овде се сместени голем број хотели, апартмани, вили, одморалишта и планинарски домови, како и спортски терени, базени, теретани, кино, продавници, ресторани и клубови. Копаоник е планина за забава на снег, но и за уживање на оние на кои спортот не им е приоритет. Привлечноста на Копаоник е во исклучителната динамика на неговиот релјеф – пасишта, густа зимзелена и мешана шума, како и планински врвови од кои се гледаат Шар Планина, Стара Планина и другите околни планински масиви. Посетителите не успеваат да останат рамнодушни на оваа планинска убавица.

План и програма

Сместување

Олга Дедијер

Хотелот е лоциран на Копаоник на 1700 метри надморска височина и на 700 метри од ски центарот Копаоник. Најблиската жичара од хотелот е Мало Језеро на 450 метри, на 650 метри е ски лифтот Крст, а на 12 минутно пешачење од експрес ски-лифтот Панчиќ. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi Интернет конекција.

Важно

– Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
-За трето возрасно лице во соба одобруваме 5% попуст
– Дете до 4 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
– Во случај, 1 возрасен и 1 дете од 02-12 години, детето има 20% попуст во 1/2 соба
– Во случај, 1 возрасен и 2 деца од 2 до 12 години, двете деца добиваат 40% попуст во 1/3 соба
– Во случај, деца од 2 до 12 години со 2 две возрасни особи на засебен лежај имаат попуст од 50%
– Доплата за дополнително легло 5 евра на ден
– За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
– За сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

– Цена само за превоз за возрасен е 45 евра, а за деца од 2-11,99 години е 30 евра

– Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 14:00 часот.

– Цената за превозот важи за месец Јануари и Фебруари 2021

Kопаоник – Ski pass цени 2020/2021

Возрасни (12-64 години)

Дневна карта: 29 евра

Дводневна карта: 55 евра

Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– За целосна уплата до 25.12.2020 одобруваме 5% попуст
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ

 

Цени

Поаѓање

21.01.2021

Враќање

24.01.2021

Цена

129 EUR

Поаѓање

28.01.2021

Враќање

31.01.2021

Цена

129 EUR

Поаѓање

04.02.2021

Враќање

07.02.2021

Цена

139 EUR

Поаѓање

11.02.2021

Враќање

14.02.2021

Цена

139 EUR

Поаѓање

18.02.2021

Враќање

21.02.2021

Цена

129 EUR

Поаѓање

25.02.2021

Враќање

28.02.2021

Цена

129 EUR

Што е вклучено во цената

– 3 ноќевања на база полупансион
– Автобуски превоз
– Туристички придружник

Што не е вклучено во цената

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)

– Патничко осигурување

Факултативни излети

Нема факултативни излети на ова патување

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

8000

ДЕН

сега од

7000

ДЕН