Menu

Нова 2023 та Година во Лутраки

цена од

160

EUR

сега од

140

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:

Лутраки е најстарата и најпознатата термална бања во Грција. Се наоѓа во северо-западниот дел на Грција и е лоциран на надморска висина од 420 метри во планинскиот венец  меѓу планините Кожув и Кајмакчалан. Лутраки е мало туристичко место со околу 2000 жители и се наоѓа на само 130km од граничниот премин Богородица. Местото со своите минерални лековити извори е познато уште од времето на Александар Македонски.Местото изобилува со ресторани, продавници и кафетерии.Овде посетителот може да ги комбинира минералната топла вода во базените со планинарењето.За да го доживеете сето ова ние ве водиме на Новогодишна прослава.

План и програма

ПРВ ДЕН (31.12) Сабота

Состанок на групата во договорено време  и   место. Поаѓање кон Лутраки, со попатни паузи. Преку граничен премин Богордица, продолжуваме кон Јаница (Γιαννιτσά). Посета на Лидл и Џамбо во Јаница. Патот води кон Аридеа. Пристигнување во Лутраки (Пожар). Сместување во хотел. Слободно време за одмор од патувањето и можност за уживање покрај топлината на камините кои им даваат посебна убавина на објектите. Дочек на Нова година  со Свечена вечера во ресторант со македонска и грчка музика.

 

ВТОР ДЕН(01.01) Недела

Појадок. Организирана посета на термалните бањи. Слободно време за користење на базените со топла термална вода со температура од 37 степени. (задолжително понесете костим за капење и пешкир). Враќање во Хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

ТРЕТ ДЕН (02.01) Понеделник

Појадок. По појадокот се упатуваме кон Воден. Посета на катарактите и водопадот. Во доцните попладневни часови се упатуваме кон Македонија со попатни паузи.

Сместување

Хотел Paladium 3*

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

31.12.2022

До

02.01.2023

Цена

160 EUR

Промо Цена

140 EUR

Што е вклучено во цената

  • 2 ноќевања со појадок во Хотел Paladium со 3*
  • Богата свечена новогодишна прослава во ресторант Panteon
  • Превоз на дадената релација Куманово – Скопје – Велес – Неготино – Д.Капија – Гевгелија и обратно
  • Организација на патувањето и тур. Водич

 

Што не е вклучено во цената

  • Влезница за топлите бањи
  • Услови за деца: до 3 год. Бесплатно , за деца од 3 до 12 години се плаќа 50% од аранжманот (користат седиште во автобус, сопствен кревет и Н.Г вечера)

 

Факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

199

EUR

сега од

179

EUR