Menu

Полихроно Лето 2022: Вила Михаил

цена од

125

EUR

сега од

100

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.
Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор Може да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да прошетате во околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети, пекарници ви се на дофат, па нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има и аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вила Михаил

План и програма

Термините се изразени за 7 ноќевања од сабота на сабота почнувајќи од 21.05 до 01.10.2022

Сместување

Вила Михаил

Вила Михаил се наоѓа во мирниот дел на Полихроно, на 200м од плажа. Располага со 9 апартмани, 3 на приземје, 3 на прв кат и 3 на втор кат.
Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Во спалната има два одвоени кревети и во кујната има кревет на спуштање.. Користењето на климата е вклучено во цената.

Повеќе фотографии од вилата погледнете ОВДЕ

Локација од вилата погледнете ОВДЕ

 

Легенда

1/2+2 АПП  (сместување во едноспален апартман со брачен кревет за двајца возрасни и две деца до 12 години на кревет на спуштање)

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

21.05.2022

До

28.05.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

125 EUR

Промо Цена

100 EUR

Од

28.05.2022

До

04.06.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

165 EUR

Промо Цена

132 EUR

Од

04.06.2022

До

11.06.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

205 EUR

Промо Цена

164 EUR

Од

11.06.2022

До

18.06.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

285 EUR

Промо Цена

228 EUR

Од

18.06.2022

До

25.06.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

315 EUR

Промо Цена

252 EUR

Од

25.06.2022

До

02.07.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

355 EUR

Промо Цена

284 EUR

Од

02.07.2022

До

09.07.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

365 EUR

Промо Цена

292 EUR

Од

09.07.2022

До

16.07.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

425 EUR

Промо Цена

340 EUR

Од

16.07.2022

До

23.07.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

469 EUR

Промо Цена

375 EUR

Од

23.07.2022

До

30.07.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

469 EUR

Промо Цена

375 EUR

Од

30.07.2022

До

06.08.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

469 EUR

Промо Цена

375 EUR

Од

06.08.2022

До

13.08.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

469 EUR

Промо Цена

375 EUR

Од

13.08.2022

До

20.08.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

469 EUR

Промо Цена

375 EUR

Од

20.08.2022

До

27.08.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

425 EUR

Промо Цена

340 EUR

Од

27.08.2022

До

03.09.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

365 EUR

Промо Цена

292 EUR

Од

03.09.2022

До

10.09.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

305 EUR

Промо Цена

244 EUR

Од

10.09.2022

До

17.09.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

215 EUR

Промо Цена

172 EUR

Од

17.09.2022

До

24.09.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

175 EUR

Промо Цена

140 EUR

Од

24.09.2022

До

01.10.2022

Цена за наем на апартман со пресметан попуст од 20%

Цена

125 EUR

Промо Цена

100 EUR

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во вила Михаил
-Користење на клима

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 40 еур / 30 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 25 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Цените во табелата се со пресметан попуст од 20% и важат до 28.02.2022. За резервација е потребно 50% уплата
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин.
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-Патниците кои патуваат со сопствено возило, треба да пополнат онлајн дигитален формулар https://travel.gov.gr/#/
-За ова патување важат општите услови на Т.А Ескејп Травел

Агенцијата издава ваучер за патување во случај:
– Потврдено присуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијата
-Затварање на граници

 

Протокол за влез во Грција

-Сертификат за вакцинација (мин.14 дена од втора доза и максимум 180дена) или негативен ПЦР (не постар од 72часа) или антиген тест (не постар од 24 часа) или сертификат за прележан Ковид 19 (мин.14дена од првиот позитивен тести макс.180дена. За малолетни лица со наполнети 6год. потребно е да имаат негативен ПЦР тест или антиген тест.

Протокол за влез во Македонија:

-За лицата со наполети 18год. па нагоре, а кои не се вакцинирани, на влез се должни да приложат негативен ПЦР тест или антиген тест или сертификат за прележан Коивид 19 (не постар од 45 дена)

 

Факултативни излети

Нема факултативни излети

Галерија

Локација

Општи услови

Слични патувања