Вила Андонис 1-Неа Флогита

цена од

130

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
23.05.2021
03.10.2021
Автобус
Апартмани

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.
Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Андонис
Вила Андонис се наоѓа во Неа Флогита, во помирниот дел од населбата. Таа е одалечена околу 200 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на приземје. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

План и програма

Сместување

Вила Андонис 1

Вила Андонис се наоѓа во Неа Флогита, во помирниот дел од населбата. Таа е одалечена околу 200 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на приземје. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • За користење на организиран превоз се доплаќа 35е за возразен/ деца од 3 до 11,99 години 25е. За дете до 2 години не се доплаќа ( не користи седиште )
 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите апартмани се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе апартмани, а несеселектирани по едно студио.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена.
 • Доколку сакате да уплатите Online: Задолжително направете предрезервација на 071227847 или пишете ни во порака на нашата фејсбук страница. Бидејќи можно е во системот да се внесуваат повеќе резервации истовремено. 

Цени

Поаѓање

23.05.2021

Враќање

30.05.2021

Цена за наем без превоз

Цена

130 EUR

Поаѓање

30.05.2021

Враќање

06.06.2021

Цена за наем без превоз

Цена

150 EUR

Поаѓање

06.06.2021

Враќање

13.06.2021

Цена за наем без превоз

Цена

170 EUR

Поаѓање

13.06.2021

Враќање

20.06.2021

Цена за наем без превоз

Цена

190 EUR

Поаѓање

20.06.2021

Враќање

27.06.2021

Цена за наем без превоз

Цена

210 EUR

Поаѓање

27.06.2021

Враќање

04.07.2021

Цена за наем без превоз

Цена

245 EUR

Поаѓање

04.07.2021

Враќање

11.07.2021

Цена за наем без превоз

Цена

352 EUR

Поаѓање

11.07.2021

Враќање

18.07.2021

Цена за наем без превоз

Цена

385 EUR

Поаѓање

18.07.2021

Враќање

25.07.2021

Цена за наем без превоз

Цена

419 EUR

Поаѓање

25.07.2021

Враќање

01.08.2021

Цена за наем без превоз

Цена

419 EUR

Поаѓање

01.08.2021

Враќање

08.08.2021

Цена за наем без превоз

Цена

419 EUR

Поаѓање

08.08.2021

Враќање

15.08.2021

Цена за наем без превоз

Цена

419 EUR

Поаѓање

15.08.2021

Враќање

22.08.2021

Цена за наем без превоз

Цена

419 EUR

Поаѓање

22.08.2021

Враќање

29.08.2021

Цена за наем без превоз

Цена

399 EUR

Поаѓање

29.08.2021

Враќање

05.09.2021

Цена за наем без превоз

Цена

376 EUR

Поаѓање

05.09.2021

Враќање

12.09.2021

Цена за наем без превоз

Цена

315 EUR

Поаѓање

12.09.2021

Враќање

19.09.2021

Цена за наем без превоз

Цена

259 EUR

Поаѓање

19.09.2021

Враќање

26.09.2021

Цена за наем без превоз

Цена

209 EUR

Поаѓање

26.09.2021

Враќање

03.10.2021

Цена за наем без превоз

Цена

159 EUR

Што е вклучено во цената

 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Наем на апартман за 7 ноќевања

Што не е вклучено во цената

 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Храна

 

Факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања

Нема пронајдени патувања