Вила ЕКСКЛУЗИВ Сутоморе, Црна Гора

цена од

220

EUR

Дестинација:
Превоз:
Сместување:
Автобус
Вила

Туристичката населба Суто Море се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прексрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе-баровите, дискотеките, забавните паркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

План и програма

Сместување

Вила „Ексклузив“

Вила „Ексклузив“ располага со двокреветни и трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер, и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор. Сместувањето е во центарот на градот на само 250 м од плажата.

Цени

Од

14.06.2023

До

23.06.2023

1/2, 1/3

Цена

220 EUR

Од

23.06.2023

До

02.07.2023

1/2, 1/3

Цена

240 EUR

Од

02.07.2023

До

11.07.2023

1/2, 1/3

Цена

260 EUR

Од

11.07.2023

До

20.07.2023

1/2, 1/3

Цена

275 EUR

Од

20.07.2023

До

29.07.2023

1/2, 1/3

Цена

280 EUR

Од

29.07.2023

До

07.08.2023

1/2, 1/3

Цена

290 EUR

Од

07.08.2023

До

16.08.2023

1/2, 1/3

Цена

290 EUR

Од

16.08.2023

До

25.08.2023

1/2, 1/3

Цена

280 EUR

Од

25.08.2023

До

03.09.2023

1/2, 1/3

Цена

250 EUR

Од

03.09.2023

До

12.09.2023

1/2, 1/3

Цена

240 EUR

Што е вклучено во цената

 • Автобуски превоз
 • 9 ноќевања со појадок и вечера
 • Клима уред

 

*Ресторанот за појадок и вечера е на 100м од вилата

Што не е вклучено во цената

 • Туристичка такса (се плаќа на лице место)
 • Патничко осигурување

Важно

 • Цените се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ
 • Прво дете до 12 години ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот
 • Второ дете до 12 години ГРАТИС (доплата за превоз 45 евра) за сместување во 1/3 соба
 • Второ дете 12 години ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во 1/4 соба
 • Попуст за трето возрасно лице или дете над 12 години – 20% попуст
 • Дете до 5 години кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра)

 

НАПОМЕНА

– За уплата на ранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%

– Доколку се прави промена на аранжман упатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовнки и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата

– Секоја промена на резервацијата се наплатува 10 евра

– Сместувањето на првиот ден е по 14.00 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9.00 часот

– При промена на цените (зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга

– За резервација со попуст за рана уплата, 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правање рецервација, доплата до 01.04.2023

– За резервација на понуда по редовна цена, 30% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21 ден пред поаѓање

– Патникот во секој момент може да се откаже од аранжманот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување

– Во случај на околности предизвикани од Ковид-пандемијата како затворање на граници или при позитивен PCR-тест на патникот му се издава вредносен ваучер

 

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра

 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место

* Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица

 

Поаѓање за Црна Гора

Скопје „Борис Трајковски“ – 05.00 часот

 • Превозот е со автобус или минибус и е до соодветно место за запирање согласно локалните сообраќајни услови
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување
За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања