Menu

Будва: Garni Hotel MB” 3*

цена од

135

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
13.06.2022
31.08.2022
Автобус
Хотел

Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години. Медитеранската обала, средновековниот дух и мирис на Јадранското море, се перфектни зборови со кои може да се опише овој мал град. Покрај возбудливиот ноќен живот и преубавите плажи, Будва ќе Ве однесе и во незаборавно патување низ историјата: Будва е една од најстарите населби на Јадранското море, повеќе од 2500 години стара. Сместена е на мало полуострово, заштитена со еден дел од црните Црногорски планини. Најомилената дестинација за младите достапна кај нас! Во продолжение цени и термини

План и програма

Teрмини од јуни до септември на 7 и 9 ноќевања

Сместување

GARNI HOTEL MB 3*

Хотел ,,Garni Hotel MB” 3*е удобен хотел сместен во центарот на Будва, на само 350 метри од морето, 50 метри од комплексот “Словенска Плажа” и  700 метри од стариот град Будва.

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Garni hotel MB” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот која е одлично позиционирана во туристички главниот град на Црна Гора, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар.Нашата агенција располага  со следниве типови на соби:

 • Двокреветни соби со два одвоени кревети
 • Трокреветни соби со еден брачен кревет и еден единечен
 • Четирикреветни апартмани со 2 соби во кои има еден брачен кревет во едната соба  и 2 единечни кревети во другата соба.
 • Петокреветен апартмани со 2 одвоени соби во кои има брачен кревет и еден единечен во едната соба и два единечни кревети во втората.

Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi, клима уред (вклучен во цената) и тераса.

Појадокот во хотелот е на база на шведска маса.

За повеќе фотографии од сместувањето скролајте надолу

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

13.06.2022

До

20.06.2022

7 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

155 EUR

Од

13.06.2022

До

20.06.2022

7 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

140 EUR

Од

13.06.2022

До

20.06.2022

7 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

135 EUR

Од

13.06.2022

До

20.06.2022

7 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

135 EUR

Од

20.06.2022

До

29.06.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

185 EUR

Од

20.06.2022

До

29.06.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

165 EUR

Од

20.06.2022

До

29.06.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

155 EUR

Од

20.06.2022

До

29.06.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

155 EUR

Од

29.06.2022

До

08.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

195 EUR

Од

29.06.2022

До

08.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

175 EUR

Од

29.06.2022

До

08.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

165 EUR

Од

29.06.2022

До

08.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

165 EUR

Од

08.07.2022

До

17.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

235 EUR

Од

08.07.2022

До

17.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

210 EUR

Од

08.07.2022

До

17.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

190 EUR

Од

08.07.2022

До

17.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

190 EUR

Од

17.07.2022

До

26.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

265 EUR

Од

17.07.2022

До

26.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

17.07.2022

До

26.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

220 EUR

Од

17.07.2022

До

26.07.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

220 EUR

Од

26.07.2022

До

04.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

285 EUR

Од

26.07.2022

До

04.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

260 EUR

Од

26.07.2022

До

04.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

26.07.2022

До

04.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

04.08.2022

До

13.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

285 EUR

Од

04.08.2022

До

13.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

260 EUR

Од

04.08.2022

До

13.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

04.08.2022

До

13.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

13.08.2022

До

22.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

265 EUR

Од

13.08.2022

До

22.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

13.08.2022

До

22.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

220 EUR

Од

13.08.2022

До

22.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

220 EUR

Од

22.08.2022

До

31.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

240 EUR

Од

22.08.2022

До

31.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

215 EUR

Од

22.08.2022

До

31.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

195 EUR

Од

22.08.2022

До

31.08.2022

9 ноќи/ цена од лице со вклучен појадок и превоз

Цена

195 EUR

Што е вклучено во цената

-Превоз
-7 или 9 ноќевања со појадок во хотел GARNI MB 3*

Што не е вклучено во цената

-Туристичка такса
-Патничко осигурување
-Индивидуални трошоци

Важно

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

 • Дете до 2 години гратис,не користи легло.
 • Дете до 6 години гратис, не користи кревет ,плаќа само превоз 25 евра.
 • Прво дете до 12 години (користи кревет) плаќа 70% од цената на аранжманот .
 • Во 1/4 и 1/5 апп.  се плаќа минумум за  4 лица без разлика на возраста.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен појадок (шведска маса) и автобуски превоз.
 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Туристичка такса и хотелско осигурување се плаќа на рецепција во хотелот и чини 1,25 евра по лице на ден.Со плаќањето добивате картон за престој и хотелско осигурување кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (61.8мкд).
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме Сава осигурување кое може да го извадите во нашата агенција по цена од 450мкд со вклучено КОВИД -19 покритие.

Факултативни излети

Не постојат факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања

цена од

210

EUR

сега од

199

EUR