Kсамил: Вила Христо

цена од

179

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
17.06.2022
30.09.2022
Автобус
Вила

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Што е вклучено во цената

  • Цените се изразени за неам на студио за 7 ноќевања

Што не е вклучено во цената

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (Транскоп на перон ) – 55€  по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 65€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 65€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Патничко осигурување

Индивидуални трошоци

Туристичка такса

План и програма

Tермините и цените се изразени за 7 ноќевања за наем на студио без превоз

Сместување

Вила Христо

Вила Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв и втор кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI .

За повеќе фотографии од вилата скролајте најдолу од понудата

Цени

Од

17.06.2022

До

24.06.2022

Цена за наем на студио

Цена

219 EUR

Од

17.06.2022

До

24.06.2022

Цена за наем на студио

Цена

249 EUR

Од

24.06.2022

До

01.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

229 EUR

Од

24.06.2022

До

01.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

279 EUR

Од

01.07.2022

До

08.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

289 EUR

Од

01.07.2022

До

08.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

319 EUR

Од

08.07.2022

До

15.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

289 EUR

Од

08.07.2022

До

15.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

319 EUR

Од

15.07.2022

До

22.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

299 EUR

Од

15.07.2022

До

22.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

329 EUR

Од

22.07.2022

До

29.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

299 EUR

Од

22.07.2022

До

29.07.2022

Цена за наем на студио

Цена

329 EUR

Од

29.07.2022

До

05.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

299 EUR

Од

29.07.2022

До

05.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

329 EUR

Од

05.08.2022

До

12.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

299 EUR

Од

05.08.2022

До

12.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

329 EUR

Од

12.08.2022

До

19.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

299 EUR

Од

12.08.2022

До

19.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

329 EUR

Од

19.08.2022

До

26.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

279 EUR

Од

19.08.2022

До

26.08.2022

Цена за наем на студио

Цена

319 EUR

Од

26.08.2022

До

02.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

249 EUR

Од

26.08.2022

До

02.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

289 EUR

Од

02.09.2022

До

09.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

209 EUR

Од

02.09.2022

До

09.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

249 EUR

Од

09.09.2022

До

16.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

189 EUR

Од

09.09.2022

До

16.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

209 EUR

Од

16.09.2022

До

23.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

189 EUR

Од

16.09.2022

До

23.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

209 EUR

Од

23.09.2022

До

30.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

179 EUR

Од

23.09.2022

До

30.09.2022

Цена за наем на студио

Цена

199 EUR

Важно

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање:

  • 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
  • 00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола – ден претходно
  • 00:00 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно
  • 01:15 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
  • 02:00 hПрилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола
  • 03.00 h Битола– (спортска сала)
  • 02:30 h Ресен (спроти автобуска станица) Ресен
  • 02.00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
  • 01:45 h Струга – (пред Х.Дрим)

EСКЕЈП ТРАВЕЛ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горивото

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Наша препорака што да посетите

Цена за пакет:

Уживајте во зајдисонце: Осигурете се да не го пропуштите зајдисонцето над Ксамилските острови. Кој било бар на плажата или ресторан свртен спрема островите, ќе ви го пружи тоа задоволство!
 
Изнајмете кајак: Речиси сите плажи имаат на располагање изнајмувања кајак и бродови. Дефинитивно изнајмете и прошетајте ги Ксамилските острови!
 
Посетете го националниот парк Бутринт: Има автобус на секој час од Саранда и Ксамил кој вози до Националниот парк Бутринт. Само 3 км по патот се наоѓа светското наследство на УНЕСКО, Бутринт. Бутринт е домаќин на некои од најважните истории на Албанија и целиот Медитеран.
 
Уживајте во Саранда: Сместено на самиот југ на Албанија, Саранда е мал град со повеќе од 300 сончеви денови во годината кој се повеќе наликува на Италијанските приморски градови. Привлекува се’ повеќе гости со својот шарм. Веројатно сте слушнале како некои пријатели го споменуваат ова летно одморалиште. Ова не треба да изненадува бидејќи Саранда е украсена со волшебни плажи со бел песок, бројни маслинови градини, сите на јонското крајбрежје, спроти познатиот грчки остров Крф.
 
Посетете ја плажата “Pema e Тhate”, една од најубавите панорамски плажи во јужна Албанија лоцирана на 3 километри југозападно од Ксамил
 
Посетете го “Syri & Kalter” (Плаво око): Прекрасен природен феномен кој е оддалечен околу 50 минути возење од Ксамил. Сири и Калтер е исто така познат како сино око и тука ве чекаат кристално чисти води во тиркизна и зелена боја.

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања