Божиќен пазар во Софија (16.12-17.12)

цена од

69

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:

ЕТА организира уште едно патување за Софија. Овојпат ве водиме на божиќниот пазар кој се организира секоја година пред новата година.

Ова е уште една одлична CITY BREAK понуда за која не ви требаат слободни денови од работа, а наместо вие, некој друг ви организира еден супер викенд во Софија.

Идеално патување за шопинг, посета на DECATLON, посета на божиќниот пазар, ноќно излегување и дружба.

Сместувањето е во хотел Рила 4*, а локацијата на хотелот можете да ја погледнете најдоле.

План и програма

ПРВ ДЕН (16.12.2023) САБОТА

Состанок на групата на паркингот кај хотел Русија во 05.45 часот. Поаѓање за Софија во 06.00 часот. Пристигнување во Софија околу 12 часот локално време. Сместување во хотел. Слободно попладне за индивидуална прошетка низ центарот на Софија, препорачуваме прошетка по најпознатата улица Витоша, Златната Павета, посета на некоја од локалните Механи, посета на многубројните божиќни пазари распоредени низ центарот, и во вечерните часови посета на некоја од многубројните барови и дискотеки. Ноќевање.

ВТОР ДЕН (17.12.2023) НЕДЕЛА

По појадокот, одјава од хотелот. Посета на трговскиот центар Paradise Mall до 14 часот. Потоа се упатуваме кон јужната обиколница на Софија каде што се наоѓа шопинг комплексот RING MALL, каде покрај истоимениот трговски центар се наоѓаат и IKEA и продавницата за спортска опрема DECATHLON. Во 18 часот локално време поаѓање за Скопје. Пристигнување во вечерните часови околу полноќ.

Сместување

Hotel Rila 4*

Сместен во срцето на Софија, на само 50 метри од главната трговска улица во Софија и на кратко одење до метро станицата Седрика, Витоша, хотелот Рила има бар и модерен ресторан. Тој нуди пространи соби, повеќето со поглед на градот и планината Витоша. Бесплатен WiFi.

Сите соби во Рила Хотел Софија се опремени со клима уред, мини бар и котел. Сите тие вклучуваат бања со туш кабина.

Резервирајте online веднаш

КЛИКНЕТЕ НА САКАНИОТ ТЕРМИН ЗА ДА ГИ ВИДИТЕ ЦЕНИТЕ

Што е вклучено во цената

  • 1 ноќевање со појадок во Хотел со 3*
  • автобуски превоз на наведената релација
  • туристички придружник

Што не е вклучено во цената

  • туристичка такса 2 евра по лице (се плаќа во автобус)
  • патничко осигурување
  • индивидуални трошоци

Важно

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 50 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање.
Задолжителна проверка на пасошот. Треба да има минимум важност 6 месеци
Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете.
Резервации за одреден кат или страна не е можна.
Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати.
Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
Доплата за еднокреветна соба 25 евра
*Агенцијата има право да направи промена на програмата според условите во текот на реализацијата. Важат условите за патување на Ескејп Травел и СКТМ

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања

цена од

159

EUR

сега од

139

EUR