Вила БИЛИС Јерисос

цена од

238

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
28.05.2023
17.09.2023
Автобус, Сопствен превоз
Вила

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

План и програма

Сместување

Вила „Билис“

Вила „Билис“ се наоѓа на одлична локација на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, на самиот почеток на главното шеталиште, над fast food-caffe “Streat”, спроти caffe bar “Theatro”. Вилата располага со апартман и дуплекс апартман. Користење на клима уредот и Интернет (Wi-Fi) се вклучени во цената. Има паркинг веднаш до вилата како и на 15 метри од вилата во правец на плажата.

Апартман број 1 (1/3+1) – прв кат, со директен поглед на море од огромна тераса со маса столови. Апартманот е простран и има брачен кревет + 1 стандарден кревет на извлекување во спална и стандарден кревет во кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет, маси и столови итн.). Од двете соби се излегува на тераса. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Апартман број 2 (1/6) – прв кат, многу простран и голем апартман. Има поглед кон улица од една голема тераса (од кујна) и страничен поглед на море од друга тераса (од спална). Има брачен кревет + 1 стандарден кревет со спална и 2 софи на извлекување во кујна. Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижисер, шпорет итн.). И на двете тераси и во кујната има маси и столови.

Цени

Од

28.05.2023

До

04.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

119 EUR

Од

04.06.2023

До

11.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

139 EUR

Од

11.06.2023

До

18.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

179 EUR

Од

18.06.2023

До

25.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

219 EUR

Од

25.06.2023

До

02.07.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

239 EUR

Од

02.07.2023

До

09.07.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

519 EUR

Од

09.07.2023

До

16.07.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

549 EUR

Од

16.07.2023

До

23.07.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

599 EUR

Од

23.07.2023

До

30.07.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

599 EUR

Од

30.07.2023

До

06.08.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

599 EUR

Од

06.08.2023

До

13.08.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

599 EUR

Од

13.08.2023

До

20.08.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

599 EUR

Од

20.08.2023

До

27.08.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

579 EUR

Од

27.08.2023

До

03.09.2023

1/3+1 апартман (апп бр. 1)

Цена

499 EUR

Од

03.09.2023

До

10.09.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

219 EUR

Од

10.09.2023

До

17.09.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

189 EUR

Од

17.09.2023

До

24.09.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 2 лица)

Цена

129 EUR

Од

28.05.2023

До

04.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

89 EUR

Од

04.06.2023

До

11.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

109 EUR

Од

11.06.2023

До

18.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

149 EUR

Од

18.06.2023

До

25.06.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

169 EUR

Од

25.06.2023

До

02.07.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

179 EUR

Од

02.07.2023

До

09.07.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

559 EUR

Од

09.07.2023

До

16.07.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

589 EUR

Од

16.07.2023

До

23.07.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

629 EUR

Од

23.07.2023

До

30.07.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

629 EUR

Од

30.07.2023

До

06.08.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

629 EUR

Од

06.08.2023

До

13.08.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

629 EUR

Од

13.08.2023

До

20.08.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

629 EUR

Од

20.08.2023

До

27.08.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

609 EUR

Од

27.08.2023

До

03.09.2023

1/6 апартман (апп бр. 2)

Цена

529 EUR

Од

03.09.2023

До

10.09.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

169 EUR

Од

10.09.2023

До

17.09.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

149 EUR

Од

17.09.2023

До

24.09.2023

цена по лице со превоз (плаќаат најмалку 3 лица)

Цена

109 EUR

Што е вклучено во цената

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадедени за наем на апартмани за 7 ноќевања
 • Автобуски превоз за вонсезонски термини (28.05 – 02.07 и 03.09- 24.09.2023)
 • Тоалет
 • Кујна
 • Тераса со маса и столови
 • Клима
 • Пристап до Интернет

Што не е вклучено во цената

Превоз НЕ  е вклучен за сезонските термини (02.07.- 03.09.2023)

За вонсезонските термини за превоз си доплаќаат 3,4 и 5 лице доколку влезат во апартманот

 • Превоз за возрасен 50€  (3.100 ден.)/ Еден правец 40€ (2.480 ден.)
 • деца до 12 години 40€ (2.480 ден.)/ Еден правец 35€ (2.170 ден.)
 • Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 0,50€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Важно

 • Вонсезонските аранжмани вклучуваат пакет аранжман 7 ноќевања со превоз;
 • За соспствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 ден.) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица или 3 лица. 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
 • Сезонските аранжмани се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа;
 • За возрасни 50 евра (3.100 ден.), еден правец 40 евра (2.480 ден.) ;
 • За деца до 12 години 40 евра (2.480 ден.), еден правец 35 евра (2.170 ден.);
 • Деца до 1,99 години, без седиште;
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно со бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција);
 • Уплатата е исклучиво во нераска противредност (1 евро = 62 ден.);
 • Попустите НЕ може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена;
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резрвацијата со авнса уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање;
 • Сместувањето во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е од 9.00 часот локално време;
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место;
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман;
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата;
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Т. А. Ескејп Травел и на самата агенција и поради кои НЕ може да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања