Menu

Калитеа: Вила Мистрал

цена од

260

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
13.06.2021
29.09.2021
Автобус, Сопствен превоз
Вила

Калитеа е туристичко место кое се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна,медитеранска мирисна вегетација,каде што самата гостопримливост на домаќините го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

План и програма

План за незаборавен одмор

Термините во табелата за наем на студио во вила Мистрал се од денот на започнување на аранжманот.

Прв ден:
Check in: 14:00 часот по локално време
Последен ден:
Check out: 09:00 часот по локално време

Сместување

Вила Мистрал

Вила Мистрал се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на 5-7 мин. од плажа, во непосредна близина на вила Магдалини. Вилата располага со 1/2+1 студиа со комплетно опремена кујна, купатило, клима уред, и сат. ТВ. Во дворот има базен и лежалки, а WiFi пристапот е овозможен на базен и рецепција. На 50-ина метри се наоѓа голем јавен паркинг, каде и во висока сезона може да се најде бесплатно паркинг место. Вилата е идеална за оние кои покрај плажа и море, сакаат слободното време да го поминат покрај во базенот во пријатна атмосфера, а сепак блиску до центарот и сите збиднувања.

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

20.06.2021

До

27.06.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

260 EUR

Од

20.06.2021

До

27.06.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

280 EUR

Од

20.06.2021

До

27.06.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

290 EUR

Од

27.06.2021

До

04.07.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

280 EUR

Од

27.06.2021

До

04.07.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

300 EUR

Од

27.06.2021

До

04.07.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

300 EUR

Од

04.07.2021

До

11.07.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

300 EUR

Од

04.07.2021

До

11.07.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

320 EUR

Од

04.07.2021

До

11.07.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

330 EUR

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

320 EUR

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

350 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

370 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

390 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

370 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

390 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

370 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

390 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

370 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

390 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

370 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

390 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

320 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

340 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

350 EUR

Од

29.08.2021

До

05.08.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

300 EUR

Од

29.08.2021

До

05.09.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

310 EUR

Од

29.08.2021

До

05.09.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

320 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

260 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

260 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

270 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

200 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

200 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

220 EUR

Од

19.09.2021

До

26.09.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

170 EUR

Од

19.09.2021

До

26.09.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

170 EUR

Од

19.09.2021

До

26.09.2021

Цена

170 EUR

Од

26.09.2021

До

03.10.2021

Цена за двокреветно студио

Цена

120 EUR

Од

26.09.2021

До

03.10.2021

Цена за трокреветно студио

Цена

150 EUR

Од

26.09.2021

До

03.10.2021

Цена за четирикреветно студио

Цена

150 EUR

Што е вклучено во цената

Сместување на база 7 ноќевања во студија/соби во вила Mystral

Што не е вклучено во цената

Задолжителна туристичка такса за Грција која се наплаќа од 01.01.2018. година (дневно по соба: приватно сместување – 0,5 евра, хотели 1* и 2*  – 0,5 евра, хотели 3* – 1,5 евра, хотели 4* – 3 евра, хотели 5* – 4 евра) – се плаќа во агенција.
Користење на клима уред 3 евра по ден
PCR тест (доколку не сте вакцинирани).
Индивидуални трошоци.

Важно

– Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
-Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажена
– Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број можност со дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни.
– Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
– Уплатата која се врши преку  ж-ска односно уплатница, задолжително треба да биде испратена на нашиот фб профил ” ESCAPE TRAVEL AGENCY ”   или на вибер на телефонските броеви 071/227-847 или 071/227-837 сликната или скенирана со претходна консултација со нашите агенти за продажба. Во спротивно уплатата се смета за неважечка.
– За уплата на два последователни термини за престој, одобруваме 10% попуст на вториот термин и важи само за редовни цени.
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
– Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
– Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред – поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
– По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
– Во услови на Ковид19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања