Остров Крф: Лето 2022

цена од

199

EUR

сега од

69

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
28.05.2022
01.10.2022
Автобус
Вила

Веќе 6-то лето сме организатори на еден од преубавите Грчки острови на Јонско, Остров КРФ. На нашата листа на дестинации го имаме ИПСОС. Tие кои си резервираат по Промо цени, летуваат поевтино. Цени од 69 евра од лице за 7 ноќи! Промо цени до 15.02.2022

Што е вклучено во цената

– Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
– 7 ноќевања 8 дена во вила Нина или вила Атанасиус
– Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Што не е вклучено во цената

– Факултативни илзети
– Патничко осигурување
– Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања која се плаќа задолжително на лице место во објектот)
– Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
Најдоле од понудата каде пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените.

План и програма

ПРВ ДЕН- ПОАЃАЊЕ

Состанок во вечерните часови на ден пред почеток на аранжманот односно секој петок. Поаѓање кон Остроф Крф со попатни паузи и царински формалности. Предвидено е пристигнување во утринските часови во Ипсос.

Сместување во вилата е после 14:00 часот по локално време.

ВТОР ДО СЕМИ ДЕН (ПРЕСТОЈ)

Во наредните 7 дена предвидени се факултативни посети на Град Крф, Тура Север, Плажа Глифада, Крстарње со брод и крстарње до Паксос и Антипаксос.
За посета на овие факултативни излети програмата ја добивате од нашиот локален водич првиот ден од кога ќе пристигнете на островот.

ОСМИ ДЕН (ВРАЌАЊЕ)

Одјавување од собите до 09:00 часот по локално време. Слободно време за индивидуална прошетка во Ипсос. Предвидено поаѓање кон Македонија во предпладневните часови.

Сместување

Вила Нина

Вила Нина се наоѓа на островот Крф на 300м оддалеченост од AB МАRKET и излегува на средина од улицата во Ипсос. Вилата располага со студиа за 2, 3 и еден апартман за 4 лица. Сите соби се опремени со мини кујна, фижидер, WC и клима уред (се доплаќа 5 евра од ден). Вилата располага со преубав двор и паркинг места до 4 возила. Сите студиа се распоредени на ниско приземје, прв и втор кат. Во објектот нема лифт.

За повеќе фотографии од вилата погледнете ОВДЕ

Локација од вилата OВДЕ

 

 

Вила Атанасиус

Вила Атанасиус се наоѓа во Ипсос на островот Крф на 300м од одалеченост од главната плажа. Вилата располага со едноспални апартмани и студиа за две лица и дуплекс апартмани за четири лица. Апартманите имаат оделна кујна, купатило+ wc и балкон. Просториите немаат ТВ. Објектот има Wifi.  Дел од дуплекс апартманите располагаат со два тоалети и два балкони. Во непосредна близина на вилата се наоѓаат маркети и ресторани. Битно е да се потенцира дека не во секоја кујна има рерна, во некои има решо. Апартманите не располагаат со клима.

За повеќе фотографии од вилата погледнете ОВДЕ

Локација од вилата ОВДЕ 

 

 

Вила Василис

Вила Василис се наоѓа во мирниот дел на Ипсос. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Опремени со мини кујна, купатило, Wi-Fi. Секое од сместувањата има тераса.

Собите се пространи и светли, се наоѓаат на високо приземје и прв спрат. Кујните имаат фрижидер. Одалечено е пет минути пеш од плажата во Ипсос.

За повеќе фотографии од вилата погледнете ОВДЕ

Локација од вилата ОВДЕ 

Цени

Од

28.05.2022

До

04.06.2022

Поаѓање на 27.05.2022

Цена

109 EUR

Промо Цена

69 EUR

Од

04.06.2022

До

11.06.2022

Поаѓање на 03.06.2022

Цена

99 EUR

Промо Цена

79 EUR

Од

11.06.2022

До

18.06.2022

Поаѓање на 10.06.2022

Цена

126 EUR

Промо Цена

100 EUR

Од

18.06.2022

До

25.06.2022

Поаѓање на 17.06.2022

Цена

135 EUR

Промо Цена

108 EUR

Од

25.06.2022

До

02.07.2022

Поаѓање на 24.06.2022

Цена

143 EUR

Промо Цена

114 EUR

Од

02.07.2022

До

09.07.2022

Поаѓање на 01.07.2022

Цена

152 EUR

Промо Цена

121 EUR

Од

09.07.2022

До

16.07.2022

Поаѓање на 08.07.2022

Цена

189 EUR

Промо Цена

151 EUR

Од

16.07.2022

До

23.07.2022

Поаѓање на 15.07.2021

Цена

199 EUR

Промо Цена

159 EUR

Од

23.07.2022

До

30.07.2022

Поаѓање на 22.07

Цена

199 EUR

Промо Цена

159 EUR

Од

30.07.2022

До

06.08.2022

Поаѓање на 29.07.2022

Цена

199 EUR

Промо Цена

159 EUR

Од

06.08.2022

До

13.08.2022

Поаѓање на 05.08.2022

Цена

199 EUR

Промо Цена

159 EUR

Од

13.08.2022

До

20.08.2022

Поаѓање на 12.08.2022

Цена

199 EUR

Промо Цена

159 EUR

Од

20.08.2022

До

27.08.2022

Поаѓање на 19.08.2022

Цена

177 EUR

Промо Цена

141 EUR

Од

27.08.2022

До

03.09.2022

Поаѓање на 26.08.2022

Цена

152 EUR

Промо Цена

121 EUR

Од

03.09.2022

До

10.09.2022

Поаѓање на 02.09.2022

Цена

126 EUR

Промо Цена

100 EUR

Од

10.09.2022

До

17.09.2022

Поаѓање на 09.09.2022

Цена

118 EUR

Промо Цена

94 EUR

Од

17.09.2022

До

24.09.2022

Поаѓање на 16.09.2022

Цена

109 EUR

Промо Цена

79 EUR

Од

24.09.2022

До

01.10.2022

Поаѓање на 23.09.2022

Цена

101 EUR

Промо Цена

69 EUR

Важно

 • Промо цените се исклучиво со целосна уплата.
 • Промо цените важат до 30.04.2022
 • Доколку уплатите по Промо цена цена, за споен термин или превоз не се одбива ништо на вториот термин.
 • Во случај за уплата на сингл соба по Промо цена цена, се сметат две цели суми од Промо цената
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени. Полињата кои се со зелено значат колку студиа се вкупно слободни. При резервација задожително контактирајте на 071/227-847 или 071/227-837 за слободни капацитети и каков тип на студио е слободно.
  CHECK IN: ОД 14:00 ДО 16:00
  CHECK OUT: ОД 07:00 ДО 09:00
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите, а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
 • Двокреветни,трокреветни студиа (во двокреветните се додава дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Ваучерите за рана резервација се користат исклучиво од лицата кои имаат склучено договор за патување со нашата агенција.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first,last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните
 • Дете од 4 до 11,99 години кое користи сопствен лежај има 50% попуст од редовната цена(се однесува само на еден кревет во студиото) само во случај на двајца возрасни и дете од 4 до 11.99. Во случај на возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
 • Дете од 4 до 11,99 години кое го дели креветот со возрасен го плаќа само превозот 55 евра
 • Две деца од 2 до 12 години кои делат кревет имаат попуст од 50%
 • Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања,
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
 •  Секој патник седи според бројот на уплата, доколку сакате да селектирате седиште истото се доплаќа 15 евра од седиште.
 • За сопствен превоз се одземаат 10 евра од цената на понудата (НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИ ИЛИ ДРУГИ ПРОМОЦИИ)
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ       

 

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

Цена за пакет:

Целодневен излет со автобус. Групата ги посетува најпопуларните туристички дестинации во Палеокастрица и Сидари: плажата Палеокастрица со манастирот Богородица, се оди до највисоката достапна точка каде се гледа цела Палеокастрица, буквално најубавиот поглед на цел остров, Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво.

Посета на плажата Глифада

Цена за пакет:

Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

Kрстарење со брод

Цена за пакет:

Целодневно крстарење со вклучен ручек. Групата се чека на пристаништето во Ипсос. Крстарење по североисточниот дел на островот. Попатни застанувања за капење на прекрасна дива плажа, каде и се прави пауза за ручек сервирана од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Застанување на плажи кои се достапни само со брод. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

Крстарење до Паксос и Антипаксос

Цена за пакет:

Овој летен рај се наоѓа на речиси ненаселеното островче Антипаксос, а две плажи посебно се издвојуваат со својата убавина и кристално чиста вода. Паксос е остров кој се наоѓа на 14 км јужно од Крф и 20 км западно од Парга. Паксос зафаќа површина од 19 квадратни километри и е еден кластер на острови во Јонското море. Овој прекрасен остров нема аеродром и до него може да се пристигне само со фериброд и поради тоа е во состојба да се заштити од напорот на модерниот туризам. Паксос е остров со бескрајни маслинови градини а на Антипаксос се насади од винова лоза.

Овој брод за крстарење ќе ве однесе до прекрасните острови Паксос и Антипаксос, два острова кои изобилуваат со бујно зеленило и егзотична вода. Отпловување од пристаништето на Крф каде што се пружа единствен поглед на стариот град со венецијанска архитектура и двете тврдини. Се плови кон јужниот дел на островот при што се приоѓа на зелениот остров на Паксос, покриен со маслинови и зимзелени дрва. Посета на Сините Пештери на Паксос. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии. По Сините Пештери, се продолжува кон малиот остров Антипаксос. Прекрасна можност за пливање, уживање во песочните плажи на Антипаксос  и релаксирање под топлото сонце.

Аква Парк

Цена за пакет:

Аква паркот на Крф е една од нај посетените туристички атракции како и меѓу најдобрите водни паркови во Европа. Покрај многубројните базени, тобогани, ресторани, терени, мрзливата река и други атракции овој аква парк располага и со тобоган кој има 50 метри слободен пад, рај за жедните за адреналин.

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања