Вила Клеон Ксамил, Албанија

цена од

159

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
03.06.2023
16.09.2023
Автобус, Сопствен превоз
Приватно сместување

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

План и програма

Сместување

Вила Клеон

Вила КЛЕОН е нова вила која. И се наоѓа на само 100 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 100 метри  од центарот на Ксамил. Pасполага со двокреветни со дополнително легло, трокреветни соби и трокреветни соби со дополнително легло на приземје, со комплетно опремена сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Цени

Од

03.06.2023

До

10.06.2023

Цена

159 EUR

Од

10.06.2023

До

17.06.2023

Цена

179 EUR

Од

17.06.2023

До

24.06.2023

Цена

209 EUR

Од

24.06.2023

До

01.07.2023

Цена

229 EUR

Од

01.07.2023

До

08.07.2023

Цена

289 EUR

Од

08.07.2023

До

15.07.2023

Цена

329 EUR

Од

15.07.2023

До

22.07.2023

Цена

349 EUR

Од

22.07.2023

До

29.07.2023

Цена

349 EUR

Од

29.07.2023

До

05.08.2023

Цена

349 EUR

Од

05.08.2023

До

12.08.2023

Цена

349 EUR

Од

12.08.2023

До

19.08.2023

Цена

349 EUR

Од

19.08.2023

До

26.08.2023

Цена

339 EUR

Од

26.08.2023

До

02.09.2023

Цена

289 EUR

Од

02.09.2023

До

09.09.2023

Цена

199 EUR

Од

09.09.2023

До

16.09.2023

Цена

189 EUR

Од

03.06.2023

До

10.06.2023

Цена

179 EUR

Од

10.06.2023

До

17.06.2023

Цена

199 EUR

Од

17.06.2023

До

24.06.2023

Цена

229 EUR

Од

24.06.2023

До

01.07.2023

Цена

249 EUR

Од

01.07.2023

До

08.07.2023

Цена

309 EUR

Од

08.07.2023

До

15.07.2023

Цена

349 EUR

Од

15.07.2023

До

22.07.2023

Цена

369 EUR

Од

22.07.2023

До

29.07.2023

Цена

369 EUR

Од

29.07.2023

До

05.08.2023

Цена

369 EUR

Од

05.08.2023

До

12.08.2023

Цена

369 EUR

Од

12.08.2023

До

19.08.2023

Цена

369 EUR

Од

19.08.2023

До

26.08.2023

Цена

359 EUR

Од

26.08.2023

До

02.09.2023

Цена

309 EUR

Од

02.09.2023

До

09.09.2023

Цена

219 EUR

Од

09.09.2023

До

16.09.2023

Цена

209 EUR

Што е вклучено во цената

 • 7 ноќи,8 дена
 • Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
 • Климата е вклучена во цената;

Што не е вклучено во цената

Патничко осигурување

Туристичка такса (која се плаќа на лице место)

Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€по лице
 • Велес (бензинска пумпа Макпетрол кај кружен тек) – 55€по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еурод цената на возрасен
 •    ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:
  • Битола (Пред спортска Сала) – 55€ по лице
  • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
  • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€по лице
  • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 65€по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 65€по лице
  • Деца од 2-11,99год: -10еурод цената на возрасен
  • Саатница за поаѓање
  •            22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно

   ·          22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно

   ·          21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно

   ·          23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно

   ·          00:00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола

   ·          01:00 h Битола  (Автобуска станица Транскоп – на перон)

   ·          01.30 h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен

   ·          02:00 h Охрид (бензиска Пумпа Лук Оил на излезот кон Битола)

   ·          02.20 h Струга (на кружниот тек на влезот)

Важно

 • Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • За хигиената на собите се грижат гостите;
 • За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.
 • За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати со вкупната сума до одредениот датум.
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања