ВИЛА УЈВАРА –ЛЕТО ВО КСАМИЛ 2024

цена од

449

EUR

сега од

149

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
01.06.2024
21.09.2024
Автобус
Вила

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

 

Вила Ујвара се наоѓа на 200 метри од прекрасната плажа Bora Bora и на околу 100 метри од центарот на Ксамил. Располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студиа на спрат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима (вклучена во цената), WI-FI. Вилата поседува и базен кој што можите да го користите и бесплатен паркинг.

5% попуст за резервација до 30.04.2024
СО УПЛАТА ОД МИНИМУМ 30% ОД ВКУПНАТА СУМА И ДОПЛАТА ДО 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ!

Што е вклучено во цената

 • Климата е вклучена во цената;
 • Цените се за наем на студио/апартман за 7 ноќевања

Што не е вклучено во цената

Превоз:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа Макпетрол кај кружен тек) – 65€ по лице
 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: – 10€ помалку од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

 • Битола (автобуска Станица Транскоп на перон) – 55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: –10€ помалку од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 00:45 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
 • 00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 03:00 h Битола (автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 02:00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • ЕТА го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горивото

План и програма

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО

ПРОДОЛЖЕН 10% ПОПУСТ за резервација до 31.03.2024
5% попуст за резервација до 30.04.2024
СО УПЛАТА ОД МИНИМУМ 30% ОД ВКУПНАТА СУМА И ДОПЛАТА ДО 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ!

ВИЛА UJVARA
ТерминНоќевања1/2 студио1/3 студио1/4 студио1/2  соба1/3 соба1/4 соба
01.06 – 08.067179199219159179199
08.06 – 15.067199219239179199219
15.06 – 22.067269279299249279299
22.06 – 29.067289309329279299319
29.06 – 06.077309379399299319339
06.07 – 13.077399419439389409429
13.07 – 20.077419429449399419439
20.07 – 27.077419429449399419439
27.07 – 03.087419429449399419439
03.08 – 10.087419429449399419439
10.08 – 17.087419429449399419439
17.08 – 24.087409419439389409429
24.08 – 31.087369389409359379399
31.08 – 07.097269289309259279299
07.09 – 14.097249269289239259279
14.09 – 21.097179199219169189209
21.09 – 28.097149169189139159179

Сместување

Вила Ујвара

 • 1/2 – Студио  број.203 – втор спрат
  • Студиото има голем брачен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/2 – Студио  број.204 – втор спрат
  • Студиото има голем брачен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/3 – Студио – број.202 – втор спрат
  • Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни+ 1 дете до 5,99 години.
 • 1/4 – Студио – број.205 – втор спрат
  • Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/3 – соба – број.201 – втор спрат
  • Собата има голем брачен кревет + единечен кревет , балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/3 – соба – број.101 – прв спрат
  • Собата има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/3 – соба – број 102 – прв спрат
  • Собата има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/2 – соба – број 103 – прв спрат
  • Собата има голем брачен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/2 – соба – број 104 – прв спрат
  • Собата има голем брачен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
 • 1/4 – соба – број 105 – прв спрат
  • Собата има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.

Цени

Од

01.06.2024

До

08.06.2024

Цена

179 EUR

Од

08.06.2024

До

15.06.2024

Цена

199 EUR

Од

15.06.2024

До

22.06.2024

Цена

269 EUR

Од

22.06.2024

До

29.06.2024

Цена

289 EUR

Од

29.06.2024

До

06.07.2024

Цена

309 EUR

Од

06.07.2024

До

13.07.2024

Цена

399 EUR

Од

13.07.2024

До

20.07.2024

Цена

419 EUR

Од

20.07.2024

До

27.07.2024

Цена

419 EUR

Од

27.07.2024

До

03.08.2024

Цена

419 EUR

Од

03.08.2024

До

10.08.2024

Цена

419 EUR

Од

10.08.2024

До

17.08.2024

Цена

419 EUR

Од

17.08.2024

До

24.08.2024

Цена

409 EUR

Од

24.08.2024

До

31.08.2024

Цена

369 EUR

Од

31.08.2024

До

07.09.2024

Цена

269 EUR

Од

07.09.2024

До

14.09.2024

Цена

249 EUR

Од

14.09.2024

До

21.09.2024

Цена

179 EUR

Од

21.09.2024

До

28.09.2024

Цена

149 EUR

Од

01.06.2024

До

08.06.2024

Цена

199 EUR

Од

08.06.2024

До

15.06.2024

Цена

219 EUR

Од

15.06.2024

До

22.06.2024

Цена

279 EUR

Од

22.06.2024

До

29.06.2024

Цена

309 EUR

Од

29.06.2024

До

06.07.2024

Цена

379 EUR

Од

06.07.2024

До

13.07.2024

Цена

419 EUR

Од

13.07.2024

До

20.07.2024

Цена

429 EUR

Од

20.07.2024

До

27.07.2024

Цена

429 EUR

Од

27.07.2024

До

03.08.2024

Цена

429 EUR

Од

03.08.2024

До

10.08.2024

Цена

429 EUR

Од

10.08.2024

До

17.08.2024

Цена

429 EUR

Од

17.08.2024

До

24.08.2024

Цена

419 EUR

Од

24.08.2024

До

31.08.2024

Цена

389 EUR

Од

31.08.2024

До

07.09.2024

Цена

289 EUR

Од

07.09.2024

До

14.09.2024

Цена

269 EUR

Од

14.09.2024

До

21.09.2024

Цена

199 EUR

Од

21.09.2024

До

28.09.2024

0

Цена

169 EUR

Од

01.06.2024

До

08.06.2024

Цена

219 EUR

Од

08.06.2024

До

15.06.2024

Цена

239 EUR

Од

15.06.2024

До

22.06.2024

Цена

299 EUR

Од

22.06.2024

До

29.06.2024

Цена

329 EUR

Од

29.06.2024

До

06.07.2024

Цена

399 EUR

Од

06.07.2024

До

13.07.2024

Цена

439 EUR

Од

13.07.2024

До

20.07.2024

Цена

449 EUR

Од

20.07.2024

До

27.07.2024

Цена

449 EUR

Од

27.07.2024

До

03.08.2024

Цена

449 EUR

Од

03.08.2024

До

10.08.2024

Цена

449 EUR

Од

10.08.2024

До

17.08.2024

Цена

449 EUR

Од

17.08.2024

До

24.08.2024

Цена

439 EUR

Од

24.08.2024

До

31.08.2024

Цена

409 EUR

Од

31.08.2024

До

07.09.2024

Цена

309 EUR

Од

07.09.2024

До

14.09.2024

Цена

289 EUR

Од

14.09.2024

До

21.09.2024

Цена

219 EUR

Од

21.09.2024

До

28.09.2024

Цена

189 EUR

Од

01.06.2024

До

08.06.2024

Цена

159 EUR

Од

08.06.2024

До

15.06.2024

Цена

179 EUR

Од

15.06.2024

До

22.06.2024

Цена

249 EUR

Од

22.06.2024

До

29.06.2024

Цена

279 EUR

Од

29.06.2024

До

06.07.2024

Цена

299 EUR

Од

06.07.2024

До

13.07.2024

Цена

389 EUR

Од

13.07.2024

До

20.07.2024

Цена

399 EUR

Од

20.07.2024

До

27.07.2024

Цена

399 EUR

Од

27.07.2024

До

03.08.2024

Цена

399 EUR

Од

03.08.2024

До

10.08.2024

Цена

399 EUR

Од

10.08.2024

До

17.08.2024

Цена

399 EUR

Од

17.08.2024

До

24.08.2024

Цена

389 EUR

Од

24.08.2024

До

31.08.2024

Цена

359 EUR

Од

31.08.2024

До

07.09.2024

Цена

259 EUR

Од

07.09.2024

До

14.09.2024

Цена

239 EUR

Од

14.09.2024

До

21.09.2024

Цена

169 EUR

Од

21.09.2024

До

28.09.2024

Цена

139 EUR

Важно

 • За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • За хигиената на собите се грижат гостите;
 • За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

Попусти:

 • За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на вториот термин;
 • Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

Плаќање:

 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.
За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Ксамил и околината

Цена за пакет:

Што можете интересно дa правите кога сте на одмор во Ксамил?

 • Уживајте во зајдисонце: Осигурете се да не го пропуштите зајдисонцето над Ксамилските острови. Кој било бар на плажата или ресторан свртен спрема островите, ќе ви го пружи тоа задоволство!
 • Изнајмете кајак: Речиси сите плажи имаат на располагање изнајмувања кајак и бродови. Дефинитивно изнајмете и прошетајте ги Ксамилските острови!
 • Посетете го националниот парк Бутринт: Има автобус на секој час од Саранда и Ксамил кој вози до Националниот парк Бутринт. Само 3 км по патот се наоѓа светското наследство на УНЕСКО, Бутринт. Бутринт е домаќин на некои од најважните истории на Албанија и целиот Медитеран.
 • Уживајте во Саранда: Сместено на самиот југ на Албанија, Саранда е мал град со повеќе од 300 сончеви денови во годината кој се повеќе наликува на Италијанските приморски градови. Привлекува се’ повеќе гости со својот шарм. Веројатно сте слушнале како некои пријатели го споменуваат ова летно одморалиште. Ова не треба да изненадува бидејќи Саранда е украсена со волшебни плажи со бел песок, бројни маслинови градини, сите на јонското крајбрежје, спроти познатиот грчки остров Крф.
 • Посетете ја плажата “Pema e Тhate”, една од најубавите панорамски плажи во јужна Албанија лоцирана на 3 километри југозападно од Ксамил
 • Посетете го “Syri & Kalter” (Плаво око): Прекрасен природен феномен кој е оддалечен околу 50 минути возење од Ксамил. Сири и Калтер е исто така познат како сино око и тука ве чекаат кристално чисти води во тиркизна и зелена боја.

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања