Јерисос: Куќа “Billys”

цена од

219

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
06.06.2021
26.09.2021
Автобус, Сопствен превоз
Вила

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

План и програма

Сместување

Куќа Billys

Куќа “Billys” се наоѓа на одлична локација на само 30 метри од песочната плажа, на самиот почеток на главното шеталиште, над fast food – caffe ‘Streat’, спроти caffe bar ‘Theatro’. Куќата располага со апартман и дуплекс апартман. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има паркинг на 15 метри од вилата во правец на плажата.

1/4+1 апартман број 1 – прв кат, со директен поглед море од огромна тераса со маса и столови. Апартманот е простран и  има брачен кревет + 1 стандарден кревет на извлекување во спална и софа + кревет на извлекување во кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет, маси и столови итн.). Од двете соби се излегува на тераса. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

1/6+1 апартман број 2 –прв кат, многу простран и голем апартман. Има поглед кон улица од една голема тераса (од кујна)  и страничен поглед море од друга тераса (од спална). Има брачен кревет + 1 стандарден кревет во спална и 2 софи на извлекување во кујна. Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет итн.). И на двете тераси и во кујната има маси и столови.

Цени

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

1/4+1 апартман море

Цена

449 EUR

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

1/6+1 апартман

Цена

519 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

1/4+1 апартман море

Цена

519 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

1/6+1 апартман

Цена

539 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

1/4+1 апартман море

Цена

519 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

1/6+1 апартман

Цена

539 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

1/4+1 апартман море

Цена

519 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

1/6+1 апартман

Цена

539 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

1/4+1 апартман море

Цена

519 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

1/6+1 апартман

Цена

539 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

1/4+1 апартман море

Цена

519 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

1/6+1 апартман

Цена

539 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

1/4+1 апартман море

Цена

489 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

1/6+1 апартман

Цена

509 EUR

Од

29.08.2021

До

05.09.2021

1/4+1 апартман море

Цена

359 EUR

Од

29.08.2021

До

05.09.2021

1/6+1 апартман

Цена

379 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

1/4+1 апартман море

Цена

329 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

1/6+1 апартман

Цена

349 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

1/4+1 апартман море

Цена

259 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

1/6+1 апартман

Цена

269 EUR

Од

19.09.2021

До

26.09.2021

1/4+1 апартман море

Цена

249 EUR

Од

19.09.2021

До

26.09.2021

1/6+1 апартман

Цена

259 EUR

Што е вклучено во цената

Цените во табелата се однесуваат за наем на апартман / 7 или 12 ноќевања без превоз

Што не е вклучено во цената

Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€
Деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за превоз од Куманово 200 денари по лице
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден се плаќа во објектот

Факултативни излети

Важно

ЦЕНИТЕ во табелата се даедени за наем на студио или апартман за 7 ноќевањаНапоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација.
Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откаженаДоплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд).
За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е до 09 часот.
Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
Согласно мерките и протоколите за Ковид 19, автобусите ќе возат со 75% исоплнетост.
За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
Патниците се должни за целото времетраење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

Датумот во табелата е термин на тргнување, тргнување од Куманово во 03.45 на паркингот пред Спортска сала, а состанок на групата во Скопје на паркингот спроти х.Холидеј Ин во 04.30 часот, поаѓање во 05.00 часот.
Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Локација

Општи услови

Слични патувања