Куќа “Tzouli 2”

цена од

489

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
04.07.2021
26.09.2021
Сопствен превоз
Вила

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

План и програма

Сместување

Куќа “Tzouli 2”

Куќа “Tzouli 2” се наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од плажа, во многу мирен дел веднаш зад познатиот caffe bar ‘Paprika’. Куќата располага со студио и апартман кои можат да се изнајмат и како заедничка целина (споено), бидејќи се поврзани со скали, но може и како одвоени. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има сопствен паркинг пред вилата.

1/4+1 апартман број 2 – апартманот се наоѓа на прв кат, истиот има влез од надвор. Има пространа голема тераса со лимитиран поглед море. Има голема дневна со целосно опремена кујна, сопствен тоалет и пристоен мебел, брачен кревет во спална и 2 стандардни + 1 на извлекување со кујна.  Истиот е споен со студиото на приземје со скали, но може да се користи и одвоено (има врата со клуч).

Цени

Од

04.07.2021

До

11.07.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

489 EUR

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

519 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

529 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

529 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

529 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

529 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

529 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

479 EUR

Од

29.08.2021

До

05.09.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

379 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

339 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

269 EUR

Од

19.09.2021

До

26.09.2021

1/4+1 апп 1ви кат

Цена

259 EUR

Што е вклучено во цената

 • ЦЕНИТЕ во табелата се даедени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !

Што не е вклучено во цената

      Доплата за превоз:

 • Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€
 • деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 • Доплата за превоз од Куманово 200 денари по лице
 • Датумот во табелата е термин на тргнување, тргнување од Куманово во 03.45 на паркингот пред Спортска сала, а состанок на групата во Скопје на паркингот спроти х.Холидеј Ин во 04.30 часот, поаѓање во 05.00 часот.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Факултативни излети

Важно

 • ЦЕНИТЕ во табелата се даедени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажена
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е до 09 часот.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
 • Согласно мерките и протоколите за Ковид 19, автобусите ќе возат со 75% исоплнетост.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за целото времетраење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

Локација

Општи услови

Слични патувања