Крстарење со брод за 8-ми Март – АТОС

цена од

4100

ДЕН

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:

Света Гора староседелци се православни монаси, која постои повеќе од илјада години. Света Гора се наоѓа на Атос, третиот крак на полуостровот Халкидики во северна Грција.

Што е вклучено во цената

 • Превоз на дадената релација
 • 1 ноќевање во Јерисос (сместување во приватни апартмани)
 • Придружник за време на патувањето

Што не е вклучено во цената

 • Карта за брод 15 евра
 • Факултативни трошоци

План и програма

ПРВ ДЕН (04.03.2023) сабота

Почетокот на патувањето се реализира на дадената релација: Скопје – Гевгелија – Јерисос – Урнаполи.  Поаѓање на групата во 05.00 часот од Скопје патуваме кон граничен премин Богородица царински формалности, продолжуваме со патувањето кон Уранополи со попатни паузи. Го посетуваме најубавиот женски Манастир Св. Лидија. Се упатуваме кон Олимпијада и Стратони. Посета на Каково метох на манастирот Хилиндар. Во Каково има конаци, црква и црковна продавница со книжа. Пристигнување во Јерисос во доцните попладневни часови. Слободно време за прошетка и разглед на градот. Ноќевање.

ВТОР ДЕН (05.03.2023) недела

Поаѓање на групата кон Уранополи каде што е предвидено крстарење со брод околу Атос, во времетење од 3 часа. Занесно патување со брод со поглед на манастирите кои го одземаат здивот. Слободно време за прошетка на градот. Посета на црквата Св. Павле и попатна пауза во Ставрос. Поаѓање кон Македонија во доцните попладневни часови.

Сместување

Приватни вили

Сместувањето ќе биде во приватни вили во градот Јерисос.

Цени

Од

04.03.2023

До

05.03.2023

Цена

4100 ДЕН

Важно

 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажена
 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • Деца од 0 – 2,99 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 11,99 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни
 • Деца од 3 до 11,99 години придружувани само со еден родител, аранжманот го плаќа 100%
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Факултативни излети

Фотографии кои раскажуваат

Локација на сместувањето

Општи услови

Слични патувања