Menu

Ксамил (Албанија)- Вила Ана

цена од

140

EUR

сега од

126

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
04.06.2021
24.09.2021
Автобус
Вила Ана

Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонско море со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања. Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови

План и програма

Сите термини се од петок на петок почнувајќи од 04.06 до 24.09

Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонско море со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања. Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови

Сместување

Вила Ана

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа. Сите студиа кои се во наш закуп се 1/3 и 1/4, апартмани нема. Во вилата има базен ,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа Бора Бора. За повеќе фотографии од вилата има најдолу од понудата. Точна локација од вилата исто така има најдолу од понудата. Снимката на google maps е од 2016-та година, вилата денес изгледа како што е на сликата. Вилата не поседува доволно паркинг места. Возачите се должни сами да си обезбедат паркинг.

 • Chek in: 14:00- 19:00
  Check out: 08:00- 09:00

Видеозапис од соба во вилата можете да погледнете ОВДЕ 

 

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

04.06.2021

До

11.06.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

140 EUR

Промо Цена

126 EUR

Од

11.06.2021

До

18.06.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

160 EUR

Промо Цена

144 EUR

Од

18.06.2021

До

25.06.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

199 EUR

Промо Цена

179 EUR

Од

25.06.2021

До

02.07.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

250 EUR

Промо Цена

235 EUR

Од

02.07.2021

До

09.07.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

299 EUR

Од

09.07.2021

До

16.07.2021

Цена

259 EUR

Од

16.07.2021

До

23.07.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

369 EUR

Од

23.07.2021

До

30.07.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

369 EUR

Од

30.07.2021

До

06.08.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

369 EUR

Од

06.08.2021

До

13.08.2021

АКЦИСКА ЦЕНА ДО 15.04.2021

Цена

369 EUR

Од

13.08.2021

До

20.08.2021

АКЦИСКА ЦЕНА ДО 15.04.2021

Цена

369 EUR

Од

20.08.2021

До

27.08.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

299 EUR

Од

27.08.2021

До

03.09.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

250 EUR

Од

03.09.2021

До

10.09.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

199 EUR

Од

10.09.2021

До

17.09.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

160 EUR

Од

17.09.2021

До

24.09.2021

Наем за 7 ноќевања

Цена

140 EUR

Што е вклучено во цената

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима
 • Користење на базен

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за превоз 50 евра/ за деца -10 евра (2-11.99  год.) 45 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса

Ценовник за автобуски превоз по градови

Град на поаѓањеМесто на поаѓањеВреме на поаѓање
ВелесМакпетрол кружен тек22:00
СкопјеХотел Вип22:30
ТетовоМакпетрол на излез23:15
ГостиварБунар петрол24:45
КичевоЛук Оил бензинска00:45
КавадарциСпроти Сетек (кружен)22:50
ШтипПред нова пошта21:40
ПрилепСалида23:50
БитолаСпортска сала00:30
РесенАвтобуска01:00
ОхридМакпетрол01:45
СтругаНептун02:00

 

*Пристигнување во САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК

*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно
Скопје-Саранда – 50€
Скопје-Ксамил- 50 €

Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €

Битола / Ресен /  -Саранда – 50€
Битола / Ресен /  -Ксамил- 50 €

Охрид / Струга -Саранда – 40€
Охрид / Струга -Ксамил- 40 €

КАВАДАРЦИ (Црна Река) – КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу

ПРИЛЕП –КСАМИЛ-САРАНДА – 55 еу (трансфер до Битола)

ВЕЛЕС- КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу ( трансфер до Скопје)

КИЧЕВО –КСАМИЛ – САРАНДА – 45 еу

ШТИП- КСАМИЛ – САРАНДА – 60 еу (трансфер до Скопје)

Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање

*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање

*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус

Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!

Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК

Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank

Важно

 • ПРОМО ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ДО 15.06 ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелaрија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажена.
 • MОЖНОСТ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВРЕДНОСНИТЕ ВАУЧЕРИ ЗА ОТКАЖАНИТЕ АРАНЖМАНИ
 • 10% попуст за целосна уплата во готово до 30.03.2021/ Доколку плаќате на рати попустот не важи
 • Попустот од 10% НЕ важи доколку користите вредносни ваучери.
 • За споен термин се добива 10% попуст на вториот термин.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Цена за превоз за возрасен 55 евра, за деца (2-11.99  год.) 45 евра
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а за патниците со сопствен превоз сместувањето е до 19:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 09:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
 • Во апартманите има пешкири
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник
 • Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За акциските цени (промо цена) не следува дополнителен попуст од 10%.
 • За термините 09.07-16.07/ 06.08 – 13.08 / 13.08 – 20.08 не важи акциската цена за ваучерите од откажаните аранжмани туку 10% попуст на редовна цена.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
 • За ова патување важат општите услови за патување на ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ

 


Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
10% попуст до 31.05 со целосна уплата во готово
Точките со црвена боја означуват дека собите се резервирани
Точките со зелена боја означува колку слободни соби се останати 

Факултативни излети

Не постојат факултативни

Локација

Општи услови

Слични патувања

Нема пронајдени патувања