Никити-Ситонија 1/3 Nikiti-Sithonia 1/3

цена од

199

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
23.05.2021
19.09.2021
Сопствен превоз
Вила

Mожеби најбрзо растечкиот луксузен град на Халкидики, Никити од година на година станува се популарно и се здобива со епитет на најмонденско летувалиште на Ситонија. Зошто на летен одмор во Никити? Дозволете ни на кратко во продолжение да ја доближиме приказната зошто Никити гордо стои на тронот на Ситонија. Во последните неколку години Никити значително го дотера својот лик. Долгата песочна плажа беше дополнета со модерна, нова променада, која денес е во фокусот на сите случувања и активности. Долж променадата се поставени бројни ресторанчиња, таверни, кафулиња и продавнички, бројни содржини погодни за било која категорија на гости. Повеќето од рестораните и баровите на плажа имаат отворени тераси поставени на променадата каде може да уживате во некој од вкусните грчки деликатеси или по некој пијалок и сето ова надополнето со спектакуларната глетка кон брилијантнити води на Егејското Море со боја на аквамарин. Во правец кон марината кон северниот дел на променадата ќе ги најдете некои од најдобрите морски ресторани кои служат свежа морска риба и морски плодови.

План и програма

Сместување

Вила Никити Беј 1/3

Цени

Од

23.05.2021

До

30.05.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

199 EUR

Од

30.05.2021

До

06.06.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

220 EUR

Од

06.06.2021

До

13.06.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

320 EUR

Од

13.06.2021

До

20.06.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

340 EUR

Промо Цена

250 EUR

Од

20.06.2021

До

27.06.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

350 EUR

Промо Цена

280 EUR

Од

27.06.2021

До

04.07.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

360 EUR

Промо Цена

288 EUR

Од

04.07.2021

До

11.07.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

360 EUR

Промо Цена

288 EUR

Од

11.07.2021

До

18.07.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

379 EUR

Промо Цена

303 EUR

Од

18.07.2021

До

25.07.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

389 EUR

Промо Цена

311 EUR

Од

25.07.2021

До

01.08.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

429 EUR

Промо Цена

343 EUR

Од

01.08.2021

До

08.08.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

429 EUR

Промо Цена

343 EUR

Од

08.08.2021

До

15.08.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

429 EUR

Промо Цена

343 EUR

Од

15.08.2021

До

22.08.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

370 EUR

Промо Цена

296 EUR

Од

22.08.2021

До

29.08.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

350 EUR

Промо Цена

280 EUR

Од

29.08.2021

До

05.09.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

299 EUR

Промо Цена

239 EUR

Од

05.09.2021

До

12.09.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

249 EUR

Промо Цена

199 EUR

Од

12.09.2021

До

19.09.2021

Наем на 1/3 студио за 7 ноќи.

Цена

249 EUR

Промо Цена

199 EUR

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања (Вилата нема Wi-Fi и ТВ)

-паркинг

Што не е вклучено во цената

-Организиран превоз

-Патничко осигурување

-Храна

-Индивидуални трошоци

Факултативни излети

Галерија

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 •  За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 •  За отказ од 21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 •  За отказ од 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 •  За отказ од 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

ГОСТИТЕ СЕ ЧЕКИРААТ ВО ХОТЕЛОТ ТОРОНЕОС НА РЕЦЕПЦИЈА, ТАМУ ГИ ДОБИВААТ И КЛУЧЕВИТЕ ОД СОБИТЕ ВО ВИЛА НИКИТИ БЕЈ

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 •  Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 •  Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 •  Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.За користење на организиран превоз се доплаќа 35е за возразен/ деца од 3 до 11,99 години 25е. За дете до 2 години не се доплаќа ( не користи седиште )
  За цените кои се со пресметан попуст и се означени со промо, важи целосна уплата
  Ран букинг не се комбинира со други попусти
  Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
  Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
  Во студиата е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.

Локација

Општи услови

Слични патувања