Menu

Лето Скијатос 2021 (Вила Есперос)

цена од

225

EUR

сега од

94

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
03.06.2021
30.09.2021
Автобус, Тракет
Вила Есперос

На 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект нашата екипа пристигна на островот Скијатос! Овој остров за разлика од островот Крф, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Дали може да замислите?
Островот – Скијатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика, но сите песочни! Градот Скијатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби. Скијатос, еден од најпопуларните острови на Грција. Познат е по златните плажи, зеленилото  и живописната природа. Овој остров е за сечиј вкус, омилена дестинација за младите кои сакаат луд и незаборавен одмор, но и за семејствата кои имаат избор на мирни плажи за вистински одмор. Најпопуларните плажи се наоѓа на јужната страна на островот.

План и програма

Сите термини се од четврток на четврток почнувајќи од 03.06 до 24.09

Факултативните излети се одвиваат еден ден од седумте дена дадени во термините. За точен ден на факултативни излети се одлучува на неколку дена пред поаѓање на смената.

Сместување

Вила Есперос

Со поглед на живописниот залив Трулос, хотелот Есперос нуди одлични студиа со балкони за одлична рекалсација. На само 500 метри од прекрасна празна песочна плажа „FLUVIA“ опколена со борова шума и заведена од шумовите на брановите на чистото море, Есперос е иделално место за оние коишто бараат мирен одмор. Студиата во хотел Есперос располагаат со мину кујна која има фрижидер, посебно купатило со тоалет, телевизор и клима и балкони коишто имаат поглед кон борова шума, а дел од нив и кон морето. Сите соби располагаат со клима уред и телевизор. Гостите во Есперос може да приготвуваат свои оброци или да нарачат ужина од барот и да уживаат на балконот или во дворот на хотелот. Непосредно пред самиот хотел се наоѓаат и ресторани со традиционална храна и продавници. Хотелот се наоѓа до автобуска станица која може да се крористи за посета на Кукунариес или Банана Бич. А исто така може да се посети и градот Скијатос.
На само 10 минути пеш од хотелот, се наоѓа една од најпознатите плажи „Трулос“ која дефинитивно ќе биде вашиот вистински избор каде би го поминале одморот на Скијатос.
Есперос располага и со паркинг простор за патниците коишто ќе патуваат со сопствен превоз, а кој е бесплатен. Исто така, бесплатен е и безжичниот интернет. Од пристаниште до хотелот е обезбеден транспорт.
За повеќе фотографии од вилата скролајте најдолу на сајтот.

ETA Cashback

Сте слушнале за ЕТА CASHBACK картичката?

Со секоја ваша уплата на аранжман, добивате CASHBACK поени изразени во денари. Патникот добива повраток на средства од 400 до 4.100 денари CASHBACK во зависност од уплатата.

За уплата
6.000 - 9.000 ден
Cashback

400 ден

За уплата
9.000 - 12.000 ден
Cashback

600 ден

За уплата
12.000 - 15.000 ден
Cashback

800 ден

За уплата
15.000 - 18.000 ден
Cashback

1000 ден

За уплата
18.000 - 21.000 ден
Cashback

1200 ден

За уплата
21.000 - 24.000 ден
Cashback

1400 ден

За уплата
24.000 - 27.000 ден
Cashback

1600 ден

За уплата
27.000 - 30.000 ден
Cashback

1800 ден

За уплата
30.000 - 33.000 ден
Cashback

2000 ден

За уплата
33.000 - 36.000 ден
Cashback

2200 ден

За уплата
36.000 - 39.000 ден
Cashback

2400 ден

За уплата
39.000 - 42.000 ден
Cashback

2600 ден

За уплата
42.000 - 45.000 ден
Cashback

2800 ден

За уплата
45.000 - 65.000 ден
Cashback

3300 ден

За уплата
65.000 - 85.000 ден
Cashback

3700 ден

За уплата
над 85.000 ден
Cashback

4100 ден

Цени

Од

03.06.2021

До

10.06.2021

15% попуст до 31.05

Цена

110 EUR

Промо Цена

94 EUR

Од

10.06.2021

До

17.06.2021

15% попуст до 31.05

Цена

122 EUR

Промо Цена

99 EUR

Од

17.06.2021

До

24.06.2021

15% попуст до 31.05

Цена

133 EUR

Промо Цена

109 EUR

Од

24.06.2021

До

01.07.2021

15% попуст до 31.05

Цена

153 EUR

Промо Цена

130 EUR

Од

01.07.2021

До

08.07.2021

15% попуст до 31.05

Цена

193 EUR

Промо Цена

145 EUR

Од

08.07.2021

До

15.07.2021

15% попуст до 31.05

Цена

215 EUR

Промо Цена

149 EUR

Од

15.07.2021

До

22.07.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

149 EUR

Од

22.07.2021

До

29.07.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

169 EUR

Од

29.07.2021

До

05.08.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

149 EUR

Од

05.08.2021

До

12.08.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

169 EUR

Од

12.08.2021

До

19.08.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

169 EUR

Од

19.08.2021

До

26.08.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

169 EUR

Од

26.08.2021

До

02.09.2021

15% попуст до 31.05

Цена

255 EUR

Промо Цена

169 EUR

Од

02.09.2021

До

09.09.2021

15% попуст до 31.05

Цена

199 EUR

Промо Цена

169 EUR

Од

09.09.2021

До

16.09.2021

15% попуст до 31.05

Цена

155 EUR

Промо Цена

132 EUR

Од

16.09.2021

До

23.09.2021

15% попуст до 31.05

Цена

130 EUR

Промо Цена

110 EUR

Од

23.09.2021

До

30.09.2021

15% попуст до 31.05

Цена

110 EUR

Промо Цена

94 EUR

Што е вклучено во цената

 • 7 ноќевања – 8 дена на Скијатос
 • Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје
 • Туристички пратител за време на патувањето и престојот на Скијатос
 • Цените се изразени по лице за 7 ноќевања
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет
 • Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект фирмата
 • За сопствен превоз се одземаат 25 евра од цената на понудата, а патниците сами го организираат патот со траектот до и од Скијатос
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ

Што не е вклучено во цената

 • Дополнителeлни 31€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос-Волос во самиот автобус
 • Патничко осигурување (без франшиза) (ЗАДОЛЖИТЕЛНО, се прави во агенцијата)
 • Факултативни излети
 • Користење на клима (не е задолжително) 5 евра од ден, се плаќа на лице место при пристигнувањето
 • Доплата за туристичка такса, 3.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи ( задолжително ) плаќате кај газдите на вилите
 • Седиштата се нумерирани и секој патник седи според бројот на уплата
 • Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице

Важно

 • MОЖНОСТ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВРЕДНОСНИТЕ ВАУЧЕРИ ЗА ОТКАЖАНИТЕ АРАНЖМАНИ
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажена
 • За да резервирате студио со депозит потребна е уплата од 30% и се рачуна од редовната сума. Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок според општи услови за патување
 • Активните попусти не се комбинират со други попусти
 • За споен термин се добива 10% попуст на двета термини.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • Можност за плаќање на 5 рати со приложување документ за вработување
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети по лице за 7 ноќевања
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa и апартмани
 • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата
 • 2 или 3 одделни кревети
 •  Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Ваучерите за рана резервација се користат исклучиво од лицата кои имаат склучено договор за патување со нашата агенција.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Доколку сакате да уплатите Online: Задолжително направете предрезервација на 071227847 или пишете ни во порака на нашата фејсбук страница. Бидејќи можно е во системот да се внесуваат повеќе резервации истовремено.ПРОМО ЦЕНИ ВАЖАТ ДО 31.05.2021

Факултативни излети

Kukunaries beach

Кукунариес е една од најпознатите плажи на Скијатос., се наоѓа на јужната страна на островот. Плажата е пространа и секој може да ужива на свој начин. Во бројните барови што се одоколу можете да се напиете Фрапе, ладно пиво или да се опуштите на лежалка со некоја книга.  За љубителите на водни спортови има можност адреналински да го поминат денот, а секако имате и помирен дел каде што можете да уживате во интимна атмосфера.

Lalaria beach

Во групата на најубави плажи на Скијатос, за некои и најубава. Оваа плажа е како рај на земјата, ремек дело на природата. Недопрена природа, бели камчиња, тиркизно море, мирно и неурбанизирано место, место кое чека да го посетите и малку ќе ви биде времето таму за да се насладите на целата таа убавина.  Оваа плажа е достапна само со бротче, кое ќе ве однесе и до средновековниот замок.

Banana beach

Веќе ви спомнавме дека овој остров е идеален за млади, љубители на денска и ноќна журка. Плажата БАНАНА е идеално место за младите посетители и секако за сите со млад дух.  Овде имате Dj од пладне до полноќ. Журката е во полн ек уште во поладневните часови и трае со исто темпо до полноќ. Море, музика, пијачка, млади и разиграни луѓе, што повеќе може да посакате. Ова место навистина ќе ви се допадне и нема да ви здосади дури и секој ден од вашиот одмор да бидете тука. Секако ова не е класичен одмор, вака малку ќе се заморите, но кога ќе се вратите ќе спиете дома, може нели?!

Локација

Општи услови

Слични патувања