Викенд на Копаоник: 09.12-12.12

цена од

139

EUR

сега од

119

EUR

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
Сместување:
09.12.2021
12.12.2021
Автобус
Хотел

Традиционално отворање на новата ски сезона 2021/2022 на Копаоник, период од 0912 декември 2021годинаПрв пат е одржана 2010 година, со цел на симболичен начин да се одбележи отворање на ски сезона. Секоја година привлекува се повеќе гости од целиот регион. Омилен зимски центар помеѓу помлада популација поради добрата забава и богатиот ноќен животЗабавата во текот на четирите дена ги загрева сите скијачи со многубројни промоциимодни ревии на отворено како и целодневна забава со популарни бендови и DJ-и.

Првите денови од сезоната поминете ги на снегот во скијањебордањесанкањески натпреваринаградни игри, модни ревии.

Копаоник е најголем ски центар во Србија и е еден од најубавите во овој дел со просечно 160 дена под снег, од крајот на ноември до првите мајски денови. Заради поволната клима со скоро 200 сончеви денови годишно, го заслужува своето второ име – Сончева планина.

Освен спортот и традицијата и вкусната кујна е она што ги привлекува туристите во Копаоник.

Копаоник нуди преку 62 км уредени патеки за алпско и нордиско скијање. Поседува и уреден snow-board парк, за најмладите е изграден нов, современ, обезбеден простор со подвижна трака и карусел, 24 жичари и ски лифтови со капацитет од преку 33.000 скијачи на саат (3 шестоседни жичари, 7 четвороседни, 4 исклопиви четвороседни со голема брзина и 3 фиксни четвороседни со подвижна трака, 2 двоседни жичари и 12 ски лифтови.

APARTHOTEL MUJEN LUX KOPAONIK

На над 2000 мнв, во мирниот дел на Копаоник, се наоѓаат апартманите МујЕн Лукс. Опкружени со недопрена природа, чиј поглед секој ден започнува со задоволство, ќе ви овозможи врвен одмор на Копаоник. Тие се наменети за сместување на повремени патници, скијачи, студенти, ученици, парови, љубители на планина, неразделни пријател и семејства. Опремени да ви понудат луксуз, функционалност и удобност во исто време, апартманите MujEn Lux, по вашиот прв престој, стануваат место што го сакате и место во кое секогаш се враќате.

Wellness & Spa центарот овозможува целосна релаксација, ментална одвоеност од секојдневниот стрес. Со релаксирачка музика и примамливиот мирис на етерични масла, изберете масажа што ќе ве опушти и ќе ви го разубави денот. Во пријатен ориентален амбиент, можете да ја подобрите виталноста на целото тело со голем избор на масажи. Опуштете го вашето тело и зајакнете го вашето здравје во инфрацрвената и финската сауна, џакузи, парна бања, затворен базен или на тепидариум со поглед на долината.

План и програма

Прв ден 09.12 (Четврток)

Состанок на групата во утринските часови од паркингот пред Вип хотел.. Се патува преку граничниот премин Блаце, Косово, граничен премин Косовска Митровица, со попатни паузи на граничните премини. Планирано пристигнување на Копаоник околу 13 часот. Сместување во хотел. Слободно време за одмор.

Попладне планирана прошетка до центарот и запознавање со околината. Враќање во хотел и подготвување за вечерна забава.

Ноќевање.

Втор ден 10.12 (Петок)

Време за забава, скијање, санкање, дружба, релаксација во спа центар.

Трет ден 11.12 (Сабота)

Време за забава, скијање, санкање, дружба, релаксација во спа центар.

Четврти ден 12.12 (Недела)

Околу 09 часот напуштање хотелот, слободно време до 14 часот и тргнување за Скопје. Се патува преку Косово. Планирано пристигнување во Скопје вечерните часови.

Сместување

Mujen Lux Kopaonik

MujenLux Wellness & Spa центарот ви нуди

Wellness & Spa центарот е уреден во ориентално-мистичен стил и овозможува целосна релаксација и психичко одвојување од секојдневниот стрес. Во оазата на мирот, се нуди можност да го подобрите квалитетот на вашиот живот и да се вратите во физичка форма.

Хотелот располага со:
Затворен базен
Отворен базен
Турска бања
Џакузи
Солена соба
Масажа
Сауна

Цени

Од

09.12.2021

До

12.12.2021

Промо цена до 31.10

Цена

139 EUR

Промо Цена

119 EUR

Што е вклучено во цената

3 ноќевања со појадок во апарт хотел Mujen Lux
Превоз на релација Скопје – Копаоник – Скопје
Организација на патувањето
Пратител на групата за цело време на престојот
Користење на Wellness & Spa центарот

Што не е вклучено во цената

Tуристичка такса 1,5 евра од ноќ по лице

Факултативни излети

Локација

Општи услови

Слични патувања