Еднодневно уживање во Солун: 20.11

цена од

1200

ДЕН

сега од

990

ДЕН

Поаѓање:
Враќање:
Дестинација:
Превоз:
20.11.2021
20.11.2021
Автобус

Еј друштво. Имаме прекрасно есенско сонце, па одлучивме да го искористиме за кафе покрај море. Дали доаѓате со нас?

Нашата агенција слободните викенди во месеците ќе ги користи за кратки флеш патувања кои може да ви помогнат да ги наполните батериите од напорната работна недела. Како прва кафе-шопинг дестинација ја имаме Солун, а еднодневното патување ќе се реализира на 6-ти ноември. Ова е одлична прилика да ги одведете вашите најблиски на еднодневно патување, зарем не?

Организирано поаѓање од:
Скопје
Битола
Прилеп
Штип

 

План и програма

20.11.2021

Станува збор за еднодневно патување во Солун. Каде покрај уживањето во центарот на градот, групата ќе има можност да го посети трговскиот центар „Cosmos“ и IKEA.

Тргнувањето е предвидено во раните утрински часови, односно околу 04:00 часот наутро, а локацијата на поаѓање е од паркингот кај Wip Hotel. Воедно имаме и попатни станици како Мотел Македонија за патниците од Велес, Макпетрол-Неготино и сама граница.

Се патува преку граничен премин Богородица.

Предвиденото време на пристигнување во Солун е во утинските часови односно 10:00 часот по локално време. Групата добива слободно време за прошетка и шопунг го центарот на Солун, а во 16:00 часот се упатуваме кон трговскиот центар Космос и ИКЕА.

Времето предвидено за враќање назад е 19:00 часот, со кратка пауза на FreeShop.

Сместување

За ова патување не е предвидено сместување

Цени

Од

20.11.2021

До

20.11.2021

Промо цена до 29.10

Цена

1200 ДЕН

Промо Цена

990 ДЕН

Од

20.11.2021

До

20.11.2021

Цената важи само за поаѓање од Штип

Цена

1200 ДЕН

Промо Цена

900 ДЕН

Што е вклучено во цената

Автобуски превос Скопје- Солун-Скопје
Посета на градот Солун (центарот)
Посета на Cosmos и IKEA
Туристички придружник од агенцијата

Што не е вклучено во цената

Индивидуални трошоци

Факултативни излети

Галерија

Важно

За реализација на ова тура се потребни 40 лица
Согласно новите мерки за влез во Грција, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен ПЦР тест или негативен рапид антигенски тест
Времето на поаѓање и враќање трпи промени во зависност од времето на пристигнување во Солун.

Локација

Општи услови

Слични патувања