Пролетна глетка со расцутани цвеќиња. Едноставно уживајте во погледот!

Полиња со лалиња, рози и лаванди – има ли поубава глетка во пролет од оваа?
Некои места во светот се преполни со полиња каде може да го гледате цутањето на цвеќињата, па ако сте љубител на цвеќиња, вреди некогаш да ги посетите.
Од Мароко до Холандија – има многу прекрасни места каде може да уживате во глетката на уникатните цветни региони и градини, но не смее да ги пропуштите и цветните фестивали.

Погледнете кои се местата низ светот каде пролетта е најубава и исполнета со цвеќиња:

Медељин, Колумбија

Фурано, Јапонија

Маракеш, Мароко

Кејп Флорал, Јужна Африка

Кекенхоф, Холандија

Тоскана, Италија

Чианг Маи, Тајланд

Мајнау, Германија

Најнови патувања

цена од

8000

ДЕН

сега од

7000

ДЕН